Wiadomości

Piąty raz Torus Triathlon In Da House

Zawody TTIDH na stałe wpisały się w już w kalendarze wielu osób – i tych bardziej i mniej związanych z triathlonem. W kolejnej ich edycji na starcie ponownie zobaczymy firmowe sztafety. W skład każdego z 39 zespołów wchodzi 5 zawodników – oprócz pływaka, kolarza i biegacza, także motywator i trener, przy czym w bezpośredniej rywalizacji musi uczestniczyć przynajmniej jedna kobieta. Ścigać się będą na sprinterskim dystansie: 750 metrów do pokonania w wodzie (30 długości basenu w Aquastacji), 20 km na rowerze (rowery wpięte w trenażery, ustawione w hali Sportstacji) oraz 5 km biegnąc na bieżni elektrycznej (także w hali). Formuła zawodów umożliwia start zarówno mniej, jak i bardziej zaawansowanym sportowo osobom, jest też doskonałym polem integracji pracowników w środowisku firmowym.

 

– Zapowiada się kolejne święto triathlonu w firmowym wydaniu. Organizując zawody triathlonowe w kompleksie biurowym pragniemy zaktywizować i zintegrować środowisko biznesowe, przyczynić się do wzmocnienia pracy zespołowej oraz zapewnić możliwość przeżycia niesamowitej przygody ze sportem. Ekipy przygotowują się na specjalnie zorganizowanych przez nas treningach pod okiem profesjonalistów  – wyjaśnia Natalia Manuszewska, z firmy Torus, organizatora TTIDH.

 

Biznes się integruje

Impreza ma charakter ogólnopolski, choć najwięcej firm reprezentuje trójmiejskie środowisko biznesowe. Wśród tych, które już zapisały się i wystawią teamy do rywalizacji są m.in. takie marki, jak Kemira, Sony Pictures, Querco Property, Aspire Systems, State Street Bank, Glencore, WNS, Nippon Seiki, Geoban, Spartez, Lufthansa Systems Poland, Jeppesen, Nordea, Laureate Online Education, Alexander Mann Solutions, CBRE, Damen Engineering Gdańsk czy sam organizator, Torus.

 

– TTIDH to świetne pole do sportowej rywalizacji, ale również networkingu i promocji naszej firmy w bardzo silnym w Trójmieście środowisku IT. W tym przypadku chętnie angażujemy się również we wsparcie osób chorych na stwardnienie rozsiane, które tak, jak my, mają swoje pasje i chcą je rozwijać. Zawody cieszą się dużą popularności wewnątrz naszego zespołu – zawsze jest więcej chętnych, niż miejsc, mimo, że w tym roku wystawiamy 2 sztafety. Wiele osób w naszej firmie trenuje triathlon, jest to więc okazja do przetarcia się przed sezonem, sprawdzenia gdzie jesteśmy w przygotowaniach, ale ponad wszystko fajnej zabawy przy niesamowitym klimacie tej imprezy. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny weźmiemy w niej udział, bo jest też świetnie zorganizowana – mówi Michał Śreniawa-Pisarski, Nordea Triathlon Team.

 

Biznes pomaga

W tym roku cały dochód z opłat wpisowych przeznaczony zostanie na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego (PTSR). Problemy z widzeniem, pamięcią, uczucie silnego zmęczenia, brak sił czy wózek inwalidzki, to codzienność osób dotkniętych SM, których w Polsce jest blisko 50 tys. Choroba najczęściej dotyka osoby młode, które bez odpowiedniej opieki i leczenia nie mogą normalnie funkcjonować w otoczeniu. Dlatego tak ważne jest szerzenie wiedzy na temat tej choroby, jak również wspieranie instytucji takich jak PTSR – to im w tym roku dedykowane będą zawody.

 

Tekst i foto MP

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X