PEJ Yenişehir: Wygrana Łotysza. Startował Chrzanowski

Do rywalizacji w ramach Pucharu Europy stanęli juniorzy. Na starcie zameldował się jeden reprezentant Polski.

Jan Chrzanowski ma za sobą pierwsze starty w tym sezonie. W Hiszpanii uplasował się na 24 pozycji, pokonując trasę z wynikiem 52:57. Startował też w Portugalii. Tam zameldował się na mecie z czasem 1:00:42. Ten rezultat dał Polakowi 35 miejsce. Jak zaprezentował się w Turcji?

Wygrana Łotysza

Najszybszym zawodnikiem okazał się reprezentant Łotwy, Arturs Liepa. Pojawił się na mecie z czasem 55:03, minimalnie wyprzedzając Portugalczyka, Gustavo Do Canto. Podium uzupełnił reprezentant Węgier, Gyula Kovacs. Pokonał trasę z czasem 55:10, tracąc do zwycięzcy jedynie siedem sekund.

Start Chrzanowskiego

Pokonanie trasy zajęło Janowi Chrzanowskiemu 1:01:09. Tym samym reprezentant Polski ukończył zawody na 26 pozycji.

Rywalizacja juniorek

Najszybciej zameldowała się na mecie Marta Kropko. Węgierka pokonała trasę z wynikiem 1:02:36. Wyprzedziła Matilde Silvę Santos o 1:19. Podium uzupełniła Szwajcarka, Noemi Van der Kaaij. Ukończyła rywalizację z wynikiem 1:06:18.

W Turcji nie wystartowała żadna z reprezentantek Polski w juniorkach.

TOP5 juniorek

1. Marta Kropko (HUN) – 1:02:36
  2. Matilde Silva Santos (POR) – 1:03:55
  3. Noemi Van der Kaaij (SUI) – 1:06:18
  4. Sofiia Bondarenko (UKR) – 1:06:35
  5. Alice Perjoiu (ROU) – 1:07:01

Jutro do rywalizacji staną zawodnicy i zawodniczki w elicie. Na listach startowych znajdują się: Maciej Bruździak, Michał Oliwa, Mateusz Głuszkowski, James Kadziak, Roksana Słupek, Marta Łagownik, Natalia Zych, Magdalena i Zuzanna Sudak.