Rozmowa

Paweł Najmowicz: Wyzwaniem będzie próba bicia rekordu na podwójnym IM

Skończył Garmin Iron Triathlon Żyrardów 1/4IM na trzecim miejscu. To był dla Pawła Najmowicza jeden z ostatnich testów przed podwójnym Ironmanem, który jest dla niego na razie głównym celem.

Jak oceniasz start w Żyrardowie na 1/4IM?
Oceniam na szóstkę, warto dodać, że dzień wcześniej startowałem w Czempiniu, w mistrzostwach Polski w duathlonie na dystansie średnim. Trochę start w Żyrardowie zrobiłem na wariackim papierach, ponieważ nie czułem się zbyt dobrze. Od początku złapał mnie skurcz w stopie i trzymał przez całe pływanie. Potem na rowerze to puściło i czułem się świetnie. A czas na biegu miałem chyba drugi wśród wszystkich startujących. Przed startem brałbym ten wynik w ciemno, udało się.

Jakie masz plany na dalszą część sezonu?
Najważniejszym wyzwaniem będzie próba pobicia rekordu na podwójnym Ironmanie, już za niecały miesiąc. Na razie skupiam się nad tym. Być może przed tym wystartuję na jednych zawodach cyklu Garmin Iron Triathlon na ćwiartce, w Ślesinie. Potem zobaczymy.

Czy zmieniłeś coś w dotychczasowych treningach, szykując się do podwójnego Ironmana?
Za bardzo nic nie zmieniłem. Trenuję tak, jakby to był dystans IM, który na pewno będzie tym docelowym w drugiej części sezonu. Zrobiłem kilka dłuższych treningów. Myślę, że to, co planuję zrobić na podwójnym Ironmanie, to uda się gładko zrealizować. Przy okazji chciałbym pozdrowić moje dzieci i całą rodzinę.

Rozmawiał: Krzysztof Kajetanowicz
foto: Paweł Najmowicz Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X