Wiadomości

Paulina Kotfica zakończy karierę w Poznaniu

Wiadomo było, że zakończy karierę w wyczynowym triathlonie po tym sezonie, o czym sama informowała Paulina Kotfica. Teraz wiemy, które zawody będą tymi ostatnimi.

Zeszły sezon był dla niej powrotem do startów po dwóch latach przerwy ze względu na ciążę i poród. Obecny jest ostatnim dla Pauliny Kotficy.

Po urodzeniu dwóch synów, czuję się dużo lepiej fizycznie i mój organizm spisuje się całkiem dobrze. Niemniej jednak coraz bardziej czuję, że gdy wychodzę na treningi, mam coraz większe wyrzuty sumienia, że nie spędzam tego czasu z rodziną. Wiem, że ich dojrzewanie, to bezcenny czas, którego nie chciałabym przegapić, a chłopaki szybko rosną i chcą ze mną spędzać każda minutę. Dlatego miło mi ogłosić, że rozpoczynający się sezon będzie dla mnie ostatnim jako wyczynowej zawodniczki. Przez te 20 lat w triathlonie i wcześniej 8 lat w pływaniu bardzo dużo się nauczyłam. Gdy rodzice zapisywali mnie do klubu pływackiego Wodnik Police, gdy miałam osiem lat, nie mogłam przypuszczać, że przez 28 lat sport tak bardzo będzie kształtował moje dorosłe życie. Oczywiście nie odchodzę ze sportu. Zamierzam jeszcze bardziej zaangażować się w Pho3nix Academy powered by GVT, ponieważ praca z młodzieżą i dziećmi daje mi naprawdę dużo satysfakcji. Zamierzam ścigać się do września tego roku, a przede mną kilka konkretnych startów, zamierzam każdym się cieszyć! Dlatego do zobaczenia na trasie – informowała Paulina Kotfica, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dobre starty w tym sezonie

Warto przypomnieć, że triathlonistka zanotowała w tym sezonie kilka świetnych startów, m.in.: wygrana w Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw.

W sumie to sama nie wiem, co tu się wydarzyło. Od samego początku czułam się super, uwielbiam Warszawę. Wygrywałam tu kiedyś na dystansie olimpijskim, cieszę się, że i tym razem się udało. To naprawdę wspaniałe uczucie, pierwszy raz udało mi się wygrać zawody tej rangi. Bardzo się cieszę, zwłaszcza, że to mój ostatni rok w triathlonie. Miłe pożegnanie na zakończenie kariery – mówiła Paulina Kotfica po tamtych zawodach.

Walka z infekcją

Jednak ostatnie tygodnie nie były łatwe. Wszystko przez walkę z infekcją, której Paulina Kotfica nabawiła się przed startem w Gdyni. Mimo tych problemów zdrowotnych stanęła na starcie Enea Ironman 70.3 Gdynia. Niestety nie dotarła na metę.

Bardzo dziękuję wszystkim za doping. Niestety od kilku dni miałam infekcję. Wiedziałam, że będzie ciężko. Podjęłam próbę. Niestety nie szło od samego początku – dzieliła się wrażeniami Paulina Kotfica.

Teraz podzieliła się najnowszymi informacjami o stanie zdrowia.

Dźwigam się powoli po infekcji, która przytrafiła mi się przed Gdynią. Okazało się, że był to Covid. Na szczęście powoli czuję się coraz lepiej – poinformowała Paulina Kotfica, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Poznań ostatnim przystankiem kariery

Zawodniczka zdradziła też, gdzie wystartuje ostatni raz w wyczynowym triathlonie.

Do mojego ostatniego triathlonu, jako wyczynowej zawodniczki zostały już tylko dwa tygodnie, IRONMAN 70.3 w Poznań. Tym samym zrezygnowałam ze startu w Mistrzostwach Świata 70.3 w St. George. Przemyślałam tę decyzję. Czas rozpocząć nowy etap w życiu, ale za nim to się wydarzy, zamierzam cieszyć się moimi ostatnimi dwoma tygodniami – przyznała Kotfica.

Kim jest Paulina Kotfica?

Zawodniczka urodziła się 15.05.1986 roku w Szczecinie. Wywodzi się z pływania, którym zajmowała się przez osiem lat. Potem przeszła do triathlonu i w debiutanckim sezonie (2002) dostała Mistrzynią Polski młodziczek. W ciągu siedmiu lat (2004 – 2010) Paulina Kotfica wzięła udział w 35 zawodach ITU. W tym czasie dziewięciokrotnie zameldowała się w TOP10. W bogatej karierze triathlonowej Paulina Kotfica notowała wiele dobrych wyników. Została Mistrzynią Polski na dystansie sprinterskim (2015), a co ciekawe, w sezonie 2021, kiedy powracała po dwuletniej przerwie spowodowanej ciążą, została brązową medalistką mistrzostw Polski na dystansie 1/2IM. Zajęła też drugie miejsce w Herbalife Ironman 70.3 Gdynia (2015) oraz czwarte miejsce w Pucharze Europy w Madrycie na dystansie olimpijskim (2015). To tylko niektóre z wielu dobrych rezultatów, które przez lata zanotowała Paulina Kotfica.

Przemek Schenk
foto: Paulina Kotfica FB, Przemek Schenk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X