Wiadomości

Paulina Kotfica: Obecny sezon jest ostatnim w wyczynowym triathlonie

Tegoroczne starty rozpocznie już w najbliższy weekend, w Sierakowie. Paulina Kotfica ogłosiła że to będzie jej ostatni rok w roli wyczynowej triathlonistki.

W zeszłym roku powróciła do startów po dwóch latach przerwy ze względu na ciąże i poród. W pierwszym starcie stanęła na drugim miejscu podium podczas Sprint Triathlon Gdynia, ustępując jedynie Paulinie Klimas. Paulina Kotfica nie kryła wtedy radości z powrotu do sportu.

– Ten start był wielką zagadką. Nie startowałam przez dwa lata. Nie mogłam już się doczekać. Brakuje mi triathlonu. Bez tego nie można żyć. Więc namówiłam męża, żeby spróbować. Trochę szybko, bo siedem miesięcy temu pojawił się na świecie Staszek, ale udało się. Cieszę się – mówiła Paulina Kotfica, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Zawodniczka GVT BMC 3SOFT Świebodzice jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznych startów podjęła bardzo ważną decyzję, dotyczącą przyszłości sportowej

Jubileuszowy sezon ostatnim w karierze

Paulina Kotfica już w najbliższy weekend rozpocznie starty, stając do rywalizacji w Sierakowie (1/4IM). To będzie dla niej początek wyjątkowego sezonu.

– Już w najbliższy weekend podczas JBL Triathlon Sieraków rozpoczynam 20 sezon w triathlonie! W zeszłym roku pomyliłam się w obliczeniach i napisałam, że to był mój 20 sezon w triathlonie. Był to jednak 19. U rodziców znalazłam dowód, że 20 lat temu w 2002 roku, w  debiutanckim sezonie, zostałam Mistrzynią Polski młodziczek. Przed rozpoczęciem sezonu podjęłam decyzje, że sezon 2022 będzie moim ostatnim jako wyczynowa triathlonistka – poinformowała Paulina Kotfica, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Po urodzeniu dwóch synów, czuję się dużo lepiej fizycznie i mój organizm spisuje się całkiem dobrze. Niemniej jednak coraz bardziej czuję, że gdy wychodzę na treningi, mam coraz większe wyrzuty sumienia, że nie spędzam tego czasu z rodziną. Wiem, że ich dojrzewanie, to bezcenny czas, którego nie chciałabym przegapić, a chłopaki szybko rosną i chcą ze mną spędzać każda minutę. Dlatego miło mi ogłosić, że rozpoczynający się sezon będzie dla mnie ostatnim jako wyczynowej zawodniczki. Przez te 20 lat w triathlonie i wcześniej 8 lat w pływaniu bardzo dużo się nauczyłam. Gdy rodzice zapisywali mnie do klubu pływackiego Wodnik Police, gdy miałam osiem lat, nie mogłam przypuszczać, że przez 28 lat sport tak bardzo będzie kształtował moje dorosłe życie. Oczywiście nie odchodzę ze sportu. Zamierzam jeszcze bardziej zaangażować się w Pho3nix Academy powered by GVT, ponieważ praca z młodzieżą i dziećmi daje mi naprawdę dużo satysfakcji. Zamierzam ścigać się do września tego roku, a przede mną kilka konkretnych startów, zamierzam każdym się cieszyć! Dlatego do zobaczenia na trasie – deklarowała Kotfica.

Kim jest Paulina Kotfica?

Zawodniczka urodziła się 15.05.1986 roku w Szczecinie. Wywodzi się z pływania, którym zajmowała się przez osiem lat. Potem przeszła do triathlonu i w debiutanckim sezonie (2002) dostała Mistrzynią Polski młodziczek. W ciągu siedmiu lat (2004 – 2010) Paulina Kotfica wzięła udział w 35 zawodach ITU. W tym czasie dziewięciokrotnie zameldowała się w TOP10. W bogatej karierze triathlonowej Paulina Kotfica notowała wiele dobrych wyników. Została Mistrzynią Polski na dystansie sprinterskim (2015), a co ciekawe, w sezonie 2021, kiedy powracała po dwuletniej przerwie spowodowanej ciążą, została brązową medalistką mistrzostw Polski na dystansie 1/2IM. Zajęła też drugie miejsce w Herbalife Ironman 70.3 Gdynia (2015) oraz czwarte miejsce w Pucharze Europy w Madrycie na dystansie olimpijskim (2015). To tylko niektóre z wielu dobrych rezultatów, które przez lata zanotowała Paulina Kotfica.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Paulina Kotfica FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X