Paulina Klimas wygrywa w Uzbekistanie

Dzisiaj zawodnicy elity walczyli w ramach Pucharu Azji w Tashkelt. Na starcie stanęli m.in.: Paulina Klimas, Maciej Bruździak oraz Krzysztof Hadas.

Tym startem w Uzbekistanie podopieczna Mateusza Kaźmierczaka zaczęła „egzotyczne” starty, ponieważ po tych zawodach ma wystartować w Korei Południowej, czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

– Pierwszy przystanek w Uzbekistanie (Taszkient) i start w Pucharze Azji! Po starcie szybko do Hiszpanii na krótki, mocny łomot z Alicją Ulatowską i ruszam dalej na dwa Puchary Świata do Korei, a prosto stamtąd na WTS do Abu Dhabi. Mocna końcówka sezonu! Ponad miesiąc na walizkach poza domem! Trzymajcie kciuki! Będzie się działo – pisała dwa dni temu Paulina Klimas w mediach społecznościowych.

Wygrana na początek

Już w Uzbekistanie Paulina Klimas potwierdziła znakomitą formę, którą prezentuje w tym sezonie. Tym razem wygrała z czasem 1:01:16. Wyprzedziła Evę Daniels z Luksemburga o 28 sekund. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Szwajcarka Lisa Berger. Wbiegła na metę z wynikiem 1:02:42.

Podium Bruździaka

Paulina Klimas nie była jedynym polskim akcentem w tej rywalizacji. Wśród mężczyzn z dobrej strony pokazał się Maciej Bruździak. Choć na finiszu ustąpił Marokańczykowi Badrowi Siwane o cztery sekundy, wbiegając na metę z czasem 55:36. Na najniższym stopniu podium rywalizację zakończył Ukrainiec Vitalii Vorontsov z rezultatem 55:41.

Startował Hadas

Drugim reprezentantem Polski, który stanął do tej rywalizacji, był Krzysztof Hadas. Pokonał trasę z wynikiem 58:48. To uplasowało go na 16 pozycji. Tak prezentują się czasy Polaka na poszczególnych fragmentach wyścigu:

Pływanie – 9:54