Rozmowa

Paulina Bohater i jej walka z sobą

Ukończyła na drugim miejscu Puchar Polski w Pniewach. Na trasie miała problemy zdrowotne. Paulina Bohater ma konkretne cele na ten sezon.

W ostatni weekend zaliczyłaś kolejny start, tym razem w Pniewach. Jak wrażenia po zawodach rangi Pucharu Polski?
Wrażenia pozytywne mimo walki ze sobą. Każde nowe doświadczenie jest cenne. Po tym starcie będę skupiać się na tym, aby doskonalić wciąż jeszcze nie najszybsze bieganie. Ważne, że pojawia się już z każdym kolejnym startem zielone światło. Jeśli chodzi o same zawody, jak zawsze w Pniewach wspaniała organizacja.

Pierwszą część popłynęłaś w 10:41. Jak się pływało?
Nie było to pływanie, na które mnie stać, ale poprawne. Wystartowałam spokojnie niż zazwyczaj, by sprawdzić, jak tym razem rozłożę siły na cały dystans i uważam, że to był dobry plan.

Jak było na rowerze?
Na rowerze od samego początku pracowałam z dwoma dziewczynami. Była to dobra współpraca, ale niestety nie udało się dogonić liderki wyścigu.

Na pierwszej części biegowej walczyłaś, aby nie zejść z trasy. Jakie były tego powody?
Już po samym wyjściu z boksu na bieg czułam, że coś jest nie tak. Doskwierał mi dziwny ból u dołu pleców.  Dotychczas nie doznałam go podczas rywalizacji. Jednak nie zważając na to,  rozpoczęłam bieg. W połowie pierwszej pętli nie wytrzymałam i musiałam stanąć. Pojawiły się wtedy myśli, czy nie zejść z trasy, gdyż nie mogłam się wyprostować. Jednak zdecydowanie wygrała “głowa”. Porozciągałam plecy i poleciałam dalej jak nowonarodzona.

Jaką miałaś taktykę na drugą pętlę biegową?
Przez problem z plecami spadłam z drugiego miejsca open na czwarte. Wiedziałam, że jeśli chcę jeszcze coś zrobić na tym wyścigu, to właśnie odbicie tego miejsca. Po odzyskaniu komfortu biegania udało się zrealizować mój cel.

Gdzie planujesz najbliższe starty?
Najbliższym startem będzie MP standard w Suszu.

Jak oceniasz początek sezonu?
Do szczytu formy jeszcze daleko, ale jestem na dobrej drodze. Najważniejsze, że ten sezon zaczynam już bez żadnych kontuzji.

Jakie postawiłaś sobie cele na sezon 2021?
W sezonie 2021 zamierzam powalczyć o jak najwyższe lokaty podczas mistrzostw Polski zarówno w kategorii U23, jak i w elicie.

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: Paulina Bohater – triathlete FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X