Wiadomości

Paratriathlon na Igrzyskach Paraolimpijskich w 2028 roku

World Triathlon ogłosił o włączeniu paratriathlonu do programu Igrzysk Paraolimpijskich, które odbędą się w Los Angeles, w 2028 roku.

Paratriathlon zadebiutował na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio 2016. Od tego czasu zwiększa obecność na tej imprezie poprzez coraz większą ilość medalowych wyścigów. Najbliższe Igrzyska Paraolimpijskie odbędą się w Paryżu, w 2024 roku.

Jesteśmy absolutnie zachwyceni tym ogłoszeniem. Oznacza to konsolidację projektu, który rozpoczęliśmy w 2008 roku. Biorąc pod uwagę ograniczenia do pewnego stopnia programu Igrzysk Paraolimpijskich, jest ogromnym osiągnięciem World Triathlon, że paratriathlon utrzymuje dotychczasowy status w Programie paraolimpijskim. Nasi Paratriathloniści na to zasługują. Będziemy nadal inwestować w rosnącą obecność naszego sportu w ruchu paraolimpijskim i jesteśmy w pełni zaangażowani w dalszą ścisłą współpracę z IPC i wszystkimi naszymi interesariuszami, aby wzmocnić naszą obecność na igrzyskach paraolimpijskich i potencjalnie spróbować zwiększyć liczbę medalowych i sportowców, którzy będą rywalizować w Los Angeles w 2028 roku – powiedziała prezes World Triathlon i członkini MKOl, Marisol Casado.

Lista dyscyplin w programie na Igrzyska Paraolimpijskie LA 2028

– Parabadminton

– Boccia

– Piłka nożna na ślepo

– Goalball

– Parajudo

– Parakajakarstwo

– Parajeździectwo,

– Paratenis stołowy

– Tenis na wózkach

– Szermierka na wózkach

– Koszykówka na wózkach

– Parałucznictwo

– lekkoatletyka

– trójbój siłowy

– siatkówka na siedząco

– pływanie, wioślarstwo

– strzelectwo

– para taekwondo

– triathlon

– rugby na wózkach

– jazda na rowerze

Przemek Schenk
źródło: triathlon.org
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X