Wiadomości

Paduch i Urbańska zwycięzcy w Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM

Rozpoczęła się druga edycja zawodów pod dachem od Enea Bydgoszcz Triathlon. Zawodnicy mieli okazję do sprawdzenia aktualnej formy między sezonami.

Zawody odbyły się na najnowocześniejszym, 50-metrowym basenie w Polsce, czyli Astoria Bydgoszcz! Zawodnicy rywalizowali na dystansie supersprincie.

– 300 m pływania w basenie Astorii

– 10 km jazdy na rowerze stacjonarnym z pomiarem mocy

– 3 km biegu na bulwarach przy Brdzie

Zadowolenia z pierwszych zawodów tegorocznego cyklu Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM nie kryli sami organizatorzy.

Pierwsza edycja zawodów POD DACHEM w sezonie 2022/2023 za nami. Zawody rozwijają się z roku na rok, a to wszystko napędza ogrom pozytywnej energii i uśmiechu wszystkich uczestników, wolontariuszy i całego zespołu odpowiedzialnego za organizację. Cieszy ponad 50-procentowy wzrost frekwencji w stosunku do zeszłego roku. Jednak największą radość sprawia mi słuchanie historii zawodników, które motywują do działania i potwierdzają potrzebę organizowania regularnych sprawdzianów formy. Takie zawody są jednocześnie motywatorami do regularnych treningów w szaro-burym okresie jesienno-zimowym. Dają okazję do spotkania się w gronie osób z podobnymi pasjami i konsekwentnym dążeniu do realizacji celu. Właśnie dzisiaj prosiliśmy uczestników o zapisanie sportowych osiągnięć z zeszłego sezonu i celów na 2023 rok. Mamy nadzieję, że te plany będą mogły się urzeczywistnić między innymi dzięki regularnym startom w Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM. Oczywiście zachęcam wszystkich niezapisanych do podjęcia wyzwania i startu w kolejnych 5 edycjach zawodów – mówił Jakub Kubiński, jeden z organizatorów, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Wygrana Paducha

Najszybszym zawodnikiem okazał się Paweł Paduch, który skończył wyścig, z czasem 31:32.

Cieszę się z osiągniętego rezultatu tym bardziej, że to mój pierwszy start po przerwie w treningach. Najbardziej zadowolony jestem z etapu biegowego, ponieważ udało mi się zniwelować sporą stratę i dotrzeć do mety jako pierwszy – powiedział Paweł Paduch po starcie, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Wyprzedził Jakuba Rymera o 13 sekund.

Kolejne spotkanie z kolegami i mocna rywalizacja od początku do końca. Powoli staje się tradycją. Dzisiaj startował mój trener Bartosz Kotłowski (przeszłość kadrowa w bieganiu),  który deptał nam po piętach na biegu. Jeszcze lepsza organizacja, ukłony dla organizatorów. Tym bardziej, że podwojona liczba uczestników w każdej z fal. Polowa basenu 10 torów przeznaczona na zawody oraz wyniki niemal na żywo na głównym telebimie dodawało emocji – powiedział Jakub Rymer w rozmowie z Nami.

Podium uzupełnił Jakub Sawiełajc (32:20).

Zawody pod dachem, organizowane przez ekipę EBT, jak zwykle stały na wysokim poziomie pod każdym względem. Start w triathlonie w tej części sezonu to dla każdego triathlonisty dobra okazja do przełamania treningowej monotonii. Poza tym fajnie było zobaczyć się ze znajomymi zawodnikami i wymienić różnymi spostrzeżeniami. Rower do najprzyjemniejszych nie należy, ale mimo to, polecam każdemu się spróbować – przyznawał Jakub Sawiełajc, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

TOP5 mężczyzn

  1. Paweł Paduch – 31:32
  2. Jakub Rymer – 31:45
  3. Jakub Sawiełajc – 32:20
  4. Bartosz Kotłowski – 32:35
  5. Dawid Czechowski – 32:38

Zwycięstwo Urbańskiej

Najszybszą zawodniczką była Ewa Urbańska (38:19).

To był mój czwarty start w Triathlonie pod dachem i ja tą imprezę uwielbiam ze względu na rewelacyjną atmosferę. Jest to zupełnie inne ściganie niż w sezonie – moimi docelowym startami są zawody na dystansie 1/2IM i pełnego Ironmana. Więc długość i specyfika wysiłku jest kompletnie różna i taki bardzo krótki dystans to dla mnie bardzo duże wyjście ze strefy komfortu – ale dodające motywacji i entuzjazmu dla dalszych treningów. Z niecierpliwością czekam na kolejne edycje – mówiła Ewa Urbańska, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Wyprzedziła Marię Modzelewską (39:10) oraz Annę Michalak (40:30).

TOP5 kobiet

  1. Ewa Urbańska – 38:19
  2. Marioa Modzelewska – 39:10
  3. Anna Michalak – 40:30
  4. Martyna Wasilewska – 40:45
  5. Agata Wasilewska – 40:45

Terminy pozostałych zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM

– 14 stycznia

– 11 lutego

– 11 marca

– 8 kwietnia

– 13 maja

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Fabryka Kadrów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X