Intensywny weekend na triathlonowych trasach

Jednak nie wszystkie zawody doszły do skutku. Organizatorzy Silesiaman Triathlon Katowice odwołali imprezę na kilka dni przed planowanym startem. Powodem było nieuzyskanie zgody na wykorzystywanie dróg podczas części kolarskiej. Mimo to, w innych miastach nie zabrakło triathlonowych emocji.

IV Triathlon o Tytuł Mistrza Doliny Baryczy

W Krośnicach zawodnicy ścigali się na dystansie 0,4/30/5. Najszybszy okazał się Grzegorz Wojtczak z czasem 59:12. Wyprzedził Mateusza Kwaśniewskiego o 26 sekund, a Macieja Króla o 1:33. Paulina Bohater w najkrótszym czasie pokonała trasę wśród kobiet. Dokonała tego w czasie 1:06:47. Podium uzupełniły Monika Jadczak (1:14:05) oraz Monika Sobkowiak (1:15:17).

Goodvalley Triathlon Przechlewo

Podczas dwudniowej rywalizacji w Przechlewie, zawodnicy walczyli na dystansach: 1/2IM, 1/4IM oraz 1/8IM. Na połówce tryumfował Bartosz Banach. Ukończył trasę z czasem 3:56:53. Wyprzedził Sebastiana Karasia (3:56:56) oraz Marcina Rodziewicza (4:23:48). Na tym samym dystansie, najszybszą kobietą okazała się Katarzyna Kaczkowska. Pojawiła się na mecie z wynikiem 5:00:19. Podium uzupełniły Magda Sołtys (5:15:51) i Emilia Grabań (5:25:08).
Igor Siódmiak był najszybszy na dystansie 1/4IM. Zwycięstwo zapewnił mu czas 1:57:20. Tym samym okazał się lepszy od Piotra Ławickiego o 3:21 oraz Przemysława Rulińskiego o 11 minut i 26 sekund. Małgorzata Otworowska zwycięsko zakończyła zmagania w Przechlewie. Wbiegła na metę z czasem 2:08:24. Dopiero po 18 minutach i 58 sekundach zakończyła zawody druga zawodniczka. Okazała się nią Angelika Kowalska. Podium uzupełniła Karolina Jahnz (2:28:38).
Na najkrótszym dystansie tych zawodów tryumfował Tomasz Bednarczyk z czasem 1:07:31. Wyprzedził Wiktora Eliasza (1:07:49) oraz Łukasza Michalaka (1:08:51). W rywalizacji kobiet, najlepsza okazała się reprezentantka Kuźni Triathlonu Magdalena Wiśniewska. Ukończyła zawody z czasem 1:15:38. Za nią na mecie zameldowała się Joanna Napiórkowska (1:20:06), a potem Patrycja Nerć (1:20:18).

Triathlon Oborniki

Podczas kameralnej imprezy pod Poznaniem, zawodnicy walczyli na 1/8IM. Zwycięstwo odniósł reprezentant GVT BMC Triathlon Team Marcin Tomczak z czasem 1:02:45 Wyprzedził Adriana Stempniaka (1:03:01) oraz Konrada Imianowskiego (1:03:42). Katarzyna Stroińska była najlepsza wśród kobiet. Pokonała dystans z wynikiem 1:12:53. Tym sposobem wyprzedziła Julię Świątek (1:15:42) oraz Barbarę Szyrner (1:18:57).

Triathlon Frombork

We Fromborku zawodnicy startowali na nietypowych dystansach: Dwójka (0,2/19,9/1,9); Czwórka (0,3/39,9/3,9) oraz Ósemka (0,8/79,9/7,9).
Na Triathlonowej Dwójce zwyciężył Michał Rusak. Wbiegł na metę z czasem 52:21. Wyprzedził Przemysława Marszałka o 7:38 oraz Marcina Tywońskiego o 8:05. W rywalizacji kobiet najszybsza okazała się Wioletta Zawistowska. Zwycięstwo dało jej wynik 1:03:45. Podium uzupełniły Kamila Brodowska (1:05:23) oraz Marta Piątkowska (1:07:40).
Na Czwórce tryumfował Karol Gwizdała (1:32:39). Wyprzedził Tomasza Lewandowskiego (1:39:16) oraz Adama Kuśke (1:40:05). Dezyderia Pawlak tryumfowała wśród kobiet. Ukończyła wyścig z czasem 2:02:43. Wyprzedziła Darię Kowalewską o 9:12, a Barbarę Pawłowską o 11:07.
Na najdłuższym dystansie zawodów najszybszy był Emil Wydarty. Pokonał trasę z czasem 3:07:38. Podium uzupełnili Mikołaj Bluj (3:18:52) oraz Tomasz Wasiak (3:39:35). Na tym samym dystansie jedyną kobietą, która wystartowała była Anita Bartel. Zawody ukończyła z czasem 4:12:16.

Triathlon Kraśnik

Zmagania rozgrywane były na dystansach olimpijskim oraz sprinterskim.
Na olimpijce zwyciężył Maciej Brzyski z czasem 2:07:32. Wyprzedził Rafała Piekarskiego o 54 sekundy, a Piotra Saniawę o 2:27. Ola Korulczyk tryumfowała w rywalizacji kobiet na tym dystansie. Zakończyła zmagania z wynikiem 2:28:54. Podium uzupełniły Karolina Zygo (2:37:31) oraz Monika Tofilska (2:45:01).
W rywalizacji mężczyzn na dystansie sprinterskim najlepszy był Daniel Juszkowiec z czasem 1:01:48. Pokonał Grzegorza Wójsa (1:08:26) oraz Jarosława Antosika (1:09:20). Natalia Krawczyk najszybciej pokonała trasę wśród kobiet. Dokonała tego w 1:05:20. Tym samym okazała się lepsza od Natalii Zych (1:05:29) oraz Joanny Syrowieckiej (1:16:39).

Triathlon Kozienice

Rywalizacja indywidualna oraz drużynowa odbywała się na dystansie olimpijskim.
Najszybszym zawodnikiem zawodów okazał się Tomasz Szala. Pokonał trasę w czasie 1:47:50. Podium uzupełnili Maciej Bodnar (1:48:42) i Przemysław Szymanowski (1:53:36). Maria Pytel była najlepsza z kobiet. Ukończyła wyścig z rezultatem 2:07:48. Wyprzedziła Agnieszkę Kropiewnicką (2:21:08) oraz Monikę Kuc (2:26:02).
Najlepszą sztafetą okazała się KS Start Pułaski z czasem 2:06:10. Z drugim wynikiem zawody ukończyła drużyna Happy TriTeam (2:10:40). Podium uzupełniła 42 Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu (2:16:03).