Wiadomości

Ostatnie dni zapisów na Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw!

Tylko do 31 maja można zapisać się do startu w Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw.

Triathloniści ponownie mają do wyboru popularną „połówkę” IRONMAN oraz dystans olimpijski – indywidualnie lub w sztafecie. Własną rywalizację będą też miały dzieci startujące w Kids Run. W zawodach wezmą udział sportowcy z 60 różnych krajów. Triathlonowy weekend w stolicy już 11-12 czerwca 2022 roku.

Atrakcyjna trasa atutem zawodów​

Szybka trasa kolarska, atrakcyjny odcinek biegowy prowadzący przez serce Starego Miasta oraz meta w imponującym Multimedialnym Parku Fontann, to niepodważalne atuty zawodów w stolicy. Między innymi dlatego cieszą się one z roku na rok rosnącą popularnością.

Na listach startowych zawodów Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw jest już niemal 2 tysiące osób – informuje Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland. – Najwięcej, prawie 1000 osób zdecydowało się zmierzyć z dystansem „połówki” IRONMAN. To kolejny dowód, że wzbogacenie zawodów w Warszawie o ten dystans było przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Tradycyjnie sporym zainteresowaniem cieszy się również „olimpijka”. Na tydzień przed zamknięciem zapisów mamy tam potwierdzonych niemal 800 osób – dodaje.

Kilka dni do końca zapisów ​

Zapisy na wszystkie rywalizacje w ramach Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw trwają do wtorku, 31 maja na platformie SlotMarket.pl. Choć do końca rejestracji pozostało jeszcze kilka dni, to już wiadomo, że tegoroczna edycja zawodów będzie najbardziej międzynarodową imprezą w historii IRONMAN Poland. Aktualnie, 51,5% uczestników głównej rywalizacji to triathloniści z zagranicy.

Już w pierwszej edycji Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw wystartowała bardzo liczna grupa triathlonistów spoza naszego kraju – wspomina Michał Drelich. – Tym bardziej cieszymy się, że w tym roku będziemy gościć jeszcze większą liczbę obcokrajowców. W Warszawie wystartują zawodnicy z tak odległych krajów, jak: Brazylia, Katar, Surinam, Australia, Kuwejt, czy Benin. Łącznie na listach startowych mamy triathlonistów z ponad 60 państw! To pokazuje, że Warszawa jest niezwykle atrakcyjną destynacją dla sportowców z całego świata – podsumowuje dyrektor zawodów.

Przedstawiciele prawie 60 krajów na starcie

Tylko podczas zawodów na dystansie „połówki” w Warszawie, kibice będą mogli zobaczyć przedstawicieli aż 59 krajów. Najliczniejsze grupy triathlonistów przyjadą do stolicy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Ukrainy, Litwy, Grecji, Francji, Włoch, Słowacji oraz USA.​

Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw to zawody, na których można uzyskać kwalifikacje na mistrzostwa świata. 12 czerwca 2022 roku zawodnicy powalczą o przepustki na IRONMAN 70.3 World Championships 2022, które odbędą się w amerykańskim St. George w stanie Utah.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X