Wiadomości

Ósma edycja Enea Bydgoszcz Triathlon już za miesiąc

W największej triathlonowej imprezie w Polsce weźmie udział rekordowa liczba blisko 4500 triathlonistów oraz uczestników zawodów dla dzieci: Enea Tri-Fun.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla nich, jak i tysięcy kibiców, którzy odwiedzą Bydgoszcz 8-10 lipca 2022. Jedną z największych imprez triathlonowych w Europie już piąty rok z rzędu jako partner tytularny wspiera Enea.

Zawody na najwyższym poziomie

Enea Bydgoszcz Triathlon to jedna z najbardziej znanych imprez triathlonowych w Polsce.
Profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w samym centrum Bydgoszczy. 

Tradycyjnie zawody odbędą się w samym centrum miasta, z metą w okolicy Hali Immobile Łuczniczka. Szybkie i widowiskowe trasy przyciągają z roku na rok coraz więcej uczestników i kibiców.

Zostało mało miejsc

W tym roku z wyzwaniem startu w triathlonie zmierzy się blisko 4000 zawodników, z czego blisko połowę będą stanowić debiutanci.

Listy startowe bardzo szybko się wypełniają, a chętni do startu powinni jak najszybciej rejestrować się przez formularz dostępny na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl

Obecnie zajęte jest aż:
* 94% miejsc na dystansie 1/8
* 92% miejsc na dystansie 1/2
* 81% miejsc na dystansie 1/4
Zapisy elektroniczne są otwarte do 3 lipca lub do wyczerpania limitu miejsc.

Zmagania odbędą się na czterech dystansach

?TRYathlon (idealny dla debiutantów)
?1/8 (475m pływania, 19km jazdy rowerem i 5,5 km biegu)
?1/4 (950m pływania, 36km jazdy rowerem i 10,8 km biegu)
?1/2 (1900m pływania, 90km jazdy rowerem, 22 km biegu)

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników.

Impreza mistrzowska w Bydgoszczy
Po raz pierwszy w Bydgoszczy zagoszczą także Mistrzostwa Świata w Quadrathlonie na dystansie sprinterskim, który będzie imprezą towarzyszącą Enea Bydgoszcz Triathlon.
W niedzielę, 10 lipca, najlepsi zawodnicy zmierzą się z triathlonem, do którego dodano czwartą konkurencję: pływanie kajakiem.
W ramach zawodów uczestnicy będą walczyć o tytuł Mistrza i Mistrzyni Świata organizacji WQF.

Zawody dla dzieci: Enea Tri-Fun

Wraz ze sponsorem tytularnym zawodów dla dzieci, firmą Enea, organizatorzy zapraszają do startu dzieci i młodzież. Udział w zawodach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Komplet informacji znajduje się na stronie www.bydgoszcztriathlon.pl/

Zostań wolontariuszem

Dołącz do grona 150 wolontariuszy tworzących największy triathlon w Polsce! Wolontariat na imprezach sportowych to wyjątkowe przeżycie. Wolontariusz w samym centrum wydarzeń i w bardzo dużym stopniu tworzy imprezę sportową. Może z bliska obserwować rywalizację najlepszych zawodników, ale także wspierać tych walczących ze swoimi słabościami.

Zgłoszenia wolontariuszy przyjmujemy do 15 czerwca 2022. Rejestrować można się na stronie: http://bydgoszcztriathlon.pl/wolontariat/

O Enea Bydgoszcz Triathlon

W dniach 9-10 lipca 2022 odbędzie się ósma edycja triathlonu w samym centrum Bydgoszczy.

Zawody odbędą się na czterech dystansach:

  • TRYathlon (idealny dla debiutantów)
  • 1/8 (475m pływania, 19km jazdy rowerem i 5,5 km biegu)
  • 1/4 (950m pływania, 36km jazdy rowerem i 10,8 km biegu)
  • 1/2 (1900m pływania, 90km jazdy rowerem, 22 km biegu)

Oprócz zawodów indywidualnych, na Enea Bydgoszcz Triathlon odbywa się rywalizacja sztafet oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy w triathlonie. Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko największe sportowe wydarzenie w Bydgoszczy, ale także doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. W dniach 9-10 lipca 2022 na starcie stanie blisko 4 500 zawodników, których będzie wspierało 25 000 kibiców!

Tutaj pozytywna energia uczestników spotyka się z profesjonalizmem i zaangażowaniem organizatorów. Efektem tych starań są tytuły Debiut Roku (2015) i Impreza Roku (2015, 2016, 2018) przyznane zawodom przez środowisko triathlonowe.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X