Wiadomości

Organizator Triathlon Mietków zbankrutował

Polskie środowisko triathlonowe skupia się na domowym Ironmanie i próbie złamania ośmiu godzin przez Roberta Wilkowieckiego. Jednak w cieniu tego wydarzenia zdarzają się mniej pozytywne rzeczy…

Organizator Triathlon Mietków musiał ogłosić bankructwo. Szerzej o tym pisze Tomasz Sakuta w specjalnym komunikacie.
– Z ciężkim sercem i wielkim żalem muszę oświadczyć, że zablokowana przez urzędników organizacja Triathlonu Wrocław w ubiegłym roku plus sytuacja z wirusem w tym roku powoduje, że nie jesteśmy w stanie wywiązać się ze wszystkich naszych zobowiązań wobec Was – przyznaje organizator. – Nie jesteśmy w stanie dokonać zwrotów zawodnikom, którzy tego oczekują ani przeprowadzić zawodów w dotychczasowej formule w najbliższym czasie. Z tego powodu w najbliższym tygodniu jesteśmy zmuszeni złożyć do sądu wniosek o upadłość. Bez szczególnej patetyczności o naszym wieloletnim zaangażowaniu i próbach myślenia zawsze o dobru zawodników, chciałbym dziś zapewnić, że zrobimy wszystko, żeby wszyscy którzy opłacili startowe za 2020 rok mogli wpłacone kwoty wykorzystać podczas zawodów w roku 2021 lub 22. Mamy nadzieję, że zawody nadal będą się odbywały a to, kto będzie je organizował, okaże się podczas procesu likwidacji Fundacji – pisze Tomasz Sakuta.

Jest mi przykro…

– Na koniec jak zwykle od siebie: Jest mi bardzo przykro, że tak się kończy działalność Fundacji. Włożyłem w jej działalność całe serce, pieniądze, pracę moich najbliższych, znajomych, rodziny. Zamknąłem poprzedni biznes, żeby zająć się tym, co lubię – przyznaje Sakuta. – Zawsze też w decyzjach kierowałem się dobrem zawodników. Nigdy nie mieliśmy namiotów VIP, strefy VIP, bo dla mnie tą najważniejszą strefą była ta zawodnicza. I takiego podejścia życzę innym organizatorom. Myślę, że jakoś to się jeszcze uda poukładać i znajdę podmiot który będzie kontynuował Triathlon Mietków – czytamy.

Przemek Schenk
foto: Triathlon Mietków

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close