Wiadomości

Olsztyn gospodarzem Mistrzostw Europy w Triathlonie!

W dniach 27-29 maja 2022 r. w stolicy Warmii i Mazur odbędą się Mistrzostwa Europy w Triathlonie. Rzeszów z Pucharem Europy!

Już po raz dziesiąty Olsztyn będzie areną zmagań zawodników w ramach Elemental Tri Series, a po raz piąty gospodarzem zawodów międzynarodowych. Przez ostatnie 4 lata odbywał się tu Puchar Europy, który
na stałe wpisał się w kalendarz Europejskiej Unii Triathlonu. W tym roku na zawodników oraz fanów tej dyscypliny czekają jeszcze większe emocje. Kolejny sezon będzie pierwszym w historii, w którym Polskie miasto będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Triathlonie!

O tytuł Mistrza Starego Kontynentu powalczą w Olsztynie zawodnicy Elity, U23, Juniorów, Age-Group, jak również Paratriathloniści. To nie koniec dobrych informacji – do grona miast, które w tym roku będą gościćtriathlonistów w całej Europy dołączył Rzeszów, w którym w dniach 4-5 czerwca 2022 r. zostanie zorganizowany Puchar Europy na dystansie sprinterskim!

Mistrzowski weekend pełen emocji

W ostatni weekend maja, w Olsztynie nad jeziorem Ukiel, zameldują się najlepsi europejscy triathloniści i triathlonistki, którzy zawalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni Europy w Triathlonie. Na dystansie supersprinterskim rywalizować będą zawodnicy Elity, U23 i Juniorzy. Ich zmagania będzie można obserwować już w piątek, 27 maja, przy okazji startów eliminacyjnych. Najważniejsze wyścigi finałowe odbędą się w sobotę – 28 maja, to właśnie wtedy poznamy najlepszych Europejskich triathlonistów. Niedziela stanie pod znakiem rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy sztafet mieszanych w kategorii Junior.

– Cieszymy się, że Olsztyn został wyróżniony przez Europe Triathlon tak wielkim przedsięwzięciem. Będzie to piąta, jubileuszowa edycja tych zawodów i tym razem w randze Mistrzostw Europy dla Juniorów, U23, Elity, Paratriathlonistów i zawodników Age Group. Dodatkowo w Rzeszowie odbędzie się Puchar Europy, który mamy nadzieję zagości na stałe w europejskim kalendarzu – powiedział Paweł Jarski, prezes Polskiego Związku Triathlonu.


W Olsztynie nie zabraknie również rywalizacji paratriathlonistów, którzy w niedzielę 29 maja będą walczyli o tytuły Mistrza Europy na dystansie sprinterskim. Tego samego dnia na starcie staną zawodnicy Age-Group, którzy będą rywalizować największe laury na dystansie standard w formule bez draftingu. W najbliższych dniach Zarząd Polskiego Związku Triathlonu zaprezentuje oficjalną informację o możliwości uzyskania slotów kwalifikacyjnych na Mistrzostwa Europy Age-Group.

W ten wyjątkowy majowy weekend odbędzie się również Puchar Polski młodzików i juniorów młodszych na dystansie supersprinterskim oraz zawody Elemental Tri Series dla amatorów.

Tydzień po Olsztynie czas na Rzeszów

– Mistrzostwa Europy w Olsztynie i Puchar Europy w Rzeszowie będą zorganizowane tydzień po tygodniu. Zaraz po Mistrzostwach Europy w Olsztynie będziemy organizować wspólny przejazd dla zawodników startujących w Pucharze Europy w Rzeszowie. Cieszymy się, że poza zawodnikami Elite, U23, Junior, paratriathlonu będziemy mogli gościć również zawodników Age-Group, którzy wystartują w Olsztynie na Mistrzostwach Europy na dystansie standard w formule bez draftingu. Ponadto szykujemy również kilka imprez towarzyszących tym wydarzeniom, a szczegóły podamy wkrótce” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

Tydzień po zmaganiach w Olsztynie, zmagania zawodników przeniosą się do Rzeszowa, w którym po raz pierwszy zostanie rozegrany Puchar Europy w Triathlonie. Przewidziana jest rywalizacja dla Elity oraz Juniorów w sprincie (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu). W Rzeszowie odbędzie się również Puchar Polski w Triathlonie na dystansie supersprinterskim dla Juniorów Młodszych i Młodzików oraz imprezy towarzyszące.


– Zaraz po Olsztynie będziemy gościć zawodników w przepięknym Rzeszowie. Zorganizujemy wspólny transfer, dla tych, którzy będą chcieli wystartować w obu lokalizacjach. To tutaj z dystansem sprinterskim, na bardzo widowiskowej trasie będą zmagać się nie tylko zawodnicy Elity, ale też Juniorzy. Zapowiadają się wyścigi na najwyższym poziomie sportowym” – powiedział Bogdan Serwiński z SwimTri Rzeszów.

Okazji do podziwiania rywalizacji na europejskim poziomie nie można przegapić! Zapisy na wyścigi otwarte ruszają 17 stycznia na stronie www.triathlonseries.pl! Rejestracja na Mistrzostwa Europy i Puchary Europy będzie prowadzona przez Polski Związek Triathlonu po przedstawieniu kryteriów kwalifikacyjnych.

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X