Wiadomości

Olsztyn areną międzynarodowych zmagań

Już jutro triathloniści rozpoczną dwudniowe zmagania w Olsztynie. Wystartują w Pucharze Europy w triathlonie Elity i Juniorów oraz zawodach Elemental Tri Series.

W sobotę będzie można kibicować najlepszym triathlonistom, którzy będą walczyć o najwyższe laury w Pucharze Europy Elity i Puchar Europy Juniorów, gdzie łącznie na starcie stanie 222 zawodników z 30 krajów. Na listach startowych znajdują się m.in.: Leo Pauger, który zdominował rywalizację w Olsztynie w 2020 roku.

Olsztyn był moim pierwszym międzynarodowym startem w Pucharze Europy, a zarazem pierwszym zwycięstwem w zawodach tej rangi – przyznał Leo Pauger podczas konferencji prasowej przed zawodami. Wspomniał też, że z powodu grypy nie mógł przygotować się w 100%, ale da z siebie wszystko.

Udało się wygrać w Caorle i zacząć sezon z wysokiego C, ale to nie nakłada na mnie dużej presji i jutro wszystko może się zdarzyć – powiedział z kolei Connor Bentley podczas konferencji prasowej.

Duża impreza w Olsztynie

To będzie piąty Puchar Europy w Olsztynie, a w zeszłym roku odbyły się tutaj mistrzostwa Europy. O znaczeniu triathlonu dla tego miasta mówił prezydent dr Piotr Grzymowicz.

Cieszymy się, że możemy kontynuować tę tradycję. Może zdobyte doświadczenie zaowocuje możliwością zorganizowania imprezy rangi mistrzostw świata. Z pewnością musielibyśmy nad tym popracować wspólnie z organizatorami oraz Ministrem Sportu i Polskim Związkiem Triathlonu. Myślę, że to jest realne – mówił dr Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, w trakcie konferencji prasowej.

Wspieranie sportu od lat

Elemental Holding jest firmą, która od 10 lat jest partnerem Polskiego Związku Triathlonu, ale też wspiera nadchodzące zawody.

Działamy w triathlonie, ponieważ jest nastawiony na zrównoważony rozwój, czy dbanie o środowisko naturalne oraz strategia, która jest niezwykle ważna w tym sporcie, ale też w biznesie. Jest dużo podobnych cech między triathlonem, a biznesem, dlatego wspieramy tę dyscyplinę – mówił Sylwester Puczyn z Elemental Holding.

Nastroje w polskim obozie

Na konferencji prasowej obecni byli też m.in.: Magda Sudak oraz Kamil Kulik, którzy już jutro zmierzą się w międzynarodowej stawce w wyścigach elity.

Przede wszystkim atutem startowania w Polsce są kibice. Miło jest słyszeć polski doping. Wtedy łatwiej się rywalizuje. Samo miejsce jest magiczne, z którym wiąże się wiele przyjemnych wspomnień. Jeśli chodzi o wynik, to zdecydowanie pierwsza 10 byłaby dla mnie satysfakcjonująca, chociaż zawsze z tyłu głowy jest chęć walki o więcej – mówiła Magda Sudak.

Niedawno w Caorle byłem 30, dlatego każde miejsce powyżej będzie dla mnie zadowalające. Sam Olsztyn jest świetnym miejscem do triathlonowego ścigania. Organizatorzy mają wszystko dopięte na ostatni guzik – mówił Kamil Kulik, dla którego to będzie pierwszy start w Olsztynie, w seniorach.

Eko akcja

Na mecie każdy zawodnik otrzyma prezent w postaci sadzonki drzewka od sponsora tytularnego zawodów – firmy Elemental Holding, która przygotowała również niespodziankę dla mieszkańców Olsztyna.

W trakcie trwania zawodów w Olsztynie odbędzie się EKO AKCJA, podczas, której będzie można przynieść stary zepsuty/zużyty drobny sprzęt rtv/agd (np. telefony, laptopy, miksery, tablety, suszarki do włosów itp.).Udział w akcji może wziąć każdy mieszkaniec miasta Olsztyn, każdy zawodnik i każdy kto będzie miał na to ochotę!

Przemek Schenk
foto: materiały organizatora

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X