Wiadomości

Oliwa i Pyszka-Bazan najlepsi w Katowicach

Wśród mężczyzn od początku faworyt był tylko jeden, Michał Oliwa. Wśród kobiet debiutowała w triathlonie Alicja Pyszka-Bazan, która pokonała mocną Karolinę Jahnz.

Michał Oliwa przyjechał do Katowic, aby sprawdzić w jakiej jest formie. W ostatnich tygodniach trenuje bieganie z mistrzem Marcinem Lewandowskim. Przyznaje, że wspólna praca dają mu bardzo dużo.

Sprawdzić dyspozycję

– W tym okresie to jest jedyny start oraz możliwość sprawdzenia się. Czuję się dobrze. Sprawdzimy, z jakim skutkiem jestem w stanie wystartować podczas ciężkiego okresu treningowego – powiedział TriathlonLife.pl Michał Oliwa. – To będzie dziwne uczucie. Szykowaliśmy się na start w kwietniu. To nie będą zawody na najwyższym poziomie, ale jadę tam, żeby dać z siebie wszystko i sprawdzić aktualną dyspozycję. W końcu jakiś start. Nie obawiam się pływania. Zawody rozgrywają się na 1/8IM. Pomimo zamkniętych basenów starałem się chodzić na open water przez około miesiąc 2-3 razy w tygodniu. Dyspozycja pływacka nie jest na najwyższym poziomie, ale wystarczająca, aby w miarę dobrze popłynąć.

Tak jak powiedział tak zrobił. Wygrał z przewagą prawie czterech minut nad drugim zawodnikiem Jakubem Woźniakiem.

Walka wśród kobiet

Dużo ciekawiej zapowiada się rywalizacja wśród Pań. Z jednej strony mocna Karolina Jahnz, która zna smak zwycięstwa, z drugiej debiutująca w triathlonie Alicja Pyszka-Bazan. Ta druga w tym dziwnym sezonie pokazała moc podczas kolarskich wyścigów wirtualnych. Wiele osób czekało jednak na pierwszy jej start w triathlonie, już w normalnych warunkach. Także Alicja czekała na ten start. Od kilku dni przygotowywała się do debiutu. Było pierwsze open water, były treningi w strefie zmian. Był stres. Ostatecznie pokazała się z bardzo dobrej strony i wygrała. Pierwsza wyszła z wody. Miała 22 sekundy przewagi nad drugą Karoliną Jahnz, która dogoniła liderkę w strefie T2. Jednak na biegu debiutantka kolejny raz pokazała się z dobrej strony i ostatecznie wygrała. Jej czas na mecie był o ponad dwie minuty lepszy od drugiej Jahnz.

– Jestem mega dumna – na gorąco komentowała start podopiecznej Anna Halska. – Pierwszy raz robiła T1/T2 i zrobiła je na równo, a nawet szybciej niż doświadczone zawodniczki. Rower szedł bardzo mocno, na płaskich odcinkach o równej nawierzchni trzymała 330W. Obawiałam się o trudny odcinek w lesie, gdzie nawierzchnia była tragiczna. Poradziła sobie zaskakująco dobrze! Na biegu od razu narzuciła mocne tempo, aby zgubić depczącą po piętach Karoline Jahnz. Równo i w gazie do końca, 5.5km 20.34 – kończy Halska.

Wyniki Silesiaman Triathlon Katowice, na dystansie 1/8

Mężczyźni
1.Michał Oliwa pływanie 5:17, strefa T1 + rower 30:45, strefa + T2 16:41, czas 52:43
2. Jakub Woźniak 7:08, 31:59, 17:28, 56:36
3. Dawid Mielke 6:01, 31:55, 19:44, 57:40

Kobiety
1.Alicja Pyszka-Bazan 6:43, 34:39, 20:34, 1:01:56
2.Karolina Jahnz 7:05, 34:26, 22:33, 1:04:04
3.Sabina Bartecka 8:19, 36:12, 24:05, 1:08:36

Dawid Majakowski
Foto Anna Halska

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close