Wiadomości

Olga Kowalska oraz Filip Szymonik zwycięzcami Citi Handlowy 5150 Warsaw

Olga Kowalska okazała się najlepszą triathlonistką podczas rywalizacji Citi Handlowy 5150 Warsaw. W kategorii mężczyzn, jako pierwszy na mecie zameldował się Filip Szymonik. Zawody ukończył też Bartosz Matusiewicz, pierwszy polski triathlonista z zespołem Downa.​

Za sprawą Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, stolica ponownie stała się najważniejszym punktem na triathlonowej mapie Polski. W niedzielę o godz. 8:00, jako pierwsi ze startu nad Jeziorem Zegrzyńskim rywalizację rozpoczęli uczestnicy dystansu olimpijskiego. Na listach startowych Citi Handlowy 5150 Warsaw było 826 zawodników. Triathloniści mieli do przepłynięcia 1,5 km, po czym wsiadali na rowery i po przejechaniu 40 kilometrów meldowali się w strefie zmian (T2) zlokalizowanej na boisku Polonii Warszawa. Stamtąd wyruszali na trasę biegową o długości 10 km wytyczoną pośród zabytkowych miejsc Starego i Nowego Miasta.

Zwycięstwo Szymonika

Na mecie w Multimedialnym Parku Fontann, jako pierwszy, pojawił się Filip Szymonik. Zwycięzca uzyskał czas 02:02:23.

Pierwszy raz popłynąłem tak, jak powinienem, w tlenie, a nie „w pałę” – powiedział na mecie Filip Szymonik, zwycięzca Citi Handlowy 5150 Warsaw. – Złapałem fajne nogi w wodzie i potem już po trzech kilometrach na rowerze wiedziałem, że jestem u siebie. Bardzo szybka trasa, dzięki temu łatwo się kręciło. Jestem po kontuzji i trenuję dopiero od dwóch miesięcy. Sam nie wiem, co będzie dalej – podsumował triumfator dystansu olimpijskiego.

Za plecami Filipa Szymonika do mety dotarł Paweł Mitruś, który przekroczył linię mety z czasem 02:05:00. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Kuczyński z rezultatem 02:06:18.​

Kowalska najszybszą zawodniczką

W kategorii kobiet najszybszą triathlonistką okazała się Olga Kowalska, która na mecie zameldowała się z czasem 02:14:00, wyprzedzając Ewelinę Wołos (02:16:25) oraz Hellę Haak z Niemiec (02:23:58).

Poszło bardzo dobrze, powyżej oczekiwańprzyznała na mecie Olga Kowalska, zwyciężczyni Citi Handlowy 5150 Warsaw. – To jest jedna z najpiękniejszych tras biegowych, jakie widziałem, naprawdę super. Po pływaniu byłam druga, ale na rowerze wyszłam na prowadzenie, które udało się również utrzymać podczas biegu. Startowałam na „olimpijce” w Warszawie kilka lat temu, ale teraz jest o wiele lepiej. Trasa super wyznaczona, bardzo pomocni wolontariusze. Za miesiąc planuję wystartować na „połówce” w Suszu – powiedziała zwyciężczyni Citi Handlowy IRONMAN Warsaw.

Rodzinne wsparcie dla Matusiewicza

Ogromny aplauz kibiców wywołał finisz Bartosza Matusiewicza, pierwszego polskiego triathlonisty z zespołem Downa, który ukończył zawody Citi Handlowy 5150 Warsaw.​

Bardzo fajnie mi się dziś startowałopowiedział na mecie Bartosz Matusiewicz. – Super mi się płynęło, woda nie była zimna. Najtrudniejszy był rower i wystartowanie na początku. Wszystko mnie bolało podczas jazdy, ale nie chciałem zrezygnować. Jak zobaczyłem metę, to jeszcze przyspieszyłem. To było bardzo fajne, że rodzina oraz znajomi czekali na mnie na mecie. Teraz najbardziej mam ochotę, aby odpocząć i iść spać. Cały czas marzę, by ukończyć dystans IRONMAN – podsumował wyjątkowy triathlonista.

Bardzo udany debiut w rywalizacji triathlonowej zanotował również Paweł Januszewski, były Mistrz Europy w biegu przez płotki, zawody Citi Handlowy 5150 Warsaw ukończył w czasie 02:58:50.

Oprócz rywalizacji indywidualnej, w Citi Handlowy 5150 Warsaw startowały również sztafety. Każdy uczestnik trzyosobowego zespołu miał za zadanie pokonać jeden etap triathlonowej rywalizacji. Najlepszą sztafetą tegorocznej rywalizacji okazała się Triboars z czasem 01:57:22. Drugie miejsce zajęła ekipa Wertykal Iron Dragon Coach (01:59:25), a trzecie Citi Handlowy 3 (02:05:16).

Szczegółowe wyniki Citi Handlowy 5150 Warsaw dostępne są TUTAJ.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X