Wiadomości

Nowe zawody w Gdyni – Flota International Triathlon

Tak jak każdy triathlon obejmuje pływanie, jazdę na rowerze i bieganie. Jednakże w tym przypadku dystans jest równo 8-krotnie mniejszy od słynnych zawodów „Ironman”. To pozwala na udział większej ilości zawodników – amatorów. Patronat honorowy nad zawodami objął szejk Sabah Al-Ahmed Alsabah, emir Kuwejtu. Organizatorami są: WKS „Flota” Gdynia, Akademia Marynarki Wojennej i Miasto Gdynia.

Ze względu na dystanse jakie zawodnicy będą pokonywać można by rzec, że jest to triathlonowy sprint: 450 m pływania ze startem na miejskiej plaży w Babich Dołach, 20 km jazdy na rowerze z Babich Dołów pod Sea Towers oraz 5 km biegu Bulwarem Nadmorskim z metą przy ORP Błyskawica.

Event sportowy „Flota International Triathlon” to nie tylko zawody sportowe w triathlonie, ale również imprezy towarzyszące rozgrywane na obiektach sportowych Akademii Marynarki Wojennej. Będą to futsal i zawody strzeleckie skierowane do wszystkich chętnych, którzy zainteresowani są taką formą spędzania czasu wolnego.

 

Adres strony na facebooku:  https://www.facebook.com/Flota-International-Triathlon-379628475966177/?modal=admin_todo_tour 

Adres strony internetowej wydarzenia:   http://wksflotagdynia.pl/flota-international-triathlon.html 

Regulamin zawodów: https://b4sportonline.pl/Triathlon_Flota/regtria

Zapisy do zawodów: https://b4sportonline.pl/Triathlon_Flota/index

 

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X