Poradnik

Nowe produkty Polar obudzą w Tobie ducha przygody

Mat. prasowy. Polar poszerza ofertę zegarków sportowych o nowy Polar Grif X Pro oraz nowe wersje i funkcje Polar Vantage V2, a także Polar Unite.

Polar Electro, światowy lider w dziedzinie technologii sportowej i fitness rozszerzył ofertę. Od teraz należą do niej  zupełnie nowy Polar Grit X Pro i Polar Grit X Pro Titan, uaktualniony Polar Vantage V2 SHIFTTM Edition oraz czerwony Polar Vantage V2. To kolejne nowości po ostatnich aktualizacjach zegarka Polar Unite.

Zmiany powrotem do aktywności

Jednoczesne ogłoszenie zmian w trzech różnych kategoriach produktów podkreśla zaangażowanie marki w podążaniu za zmieniającym się stosunkiem sportowców do treningów i aktywności na świeżym powietrzu. Zmiany te pokazują, że zaczynamy wracać do tych form aktywności pomimo pandemii Covid-19. Poprzez własne produkty i serwisy marka Polar zachęca sportowców do poszukiwania nowych przygód. Niedawno opublikowano ciekawe badania. Pokazały, że zmiana miejsc treningowych i próbowanie nowych dyscyplin przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Obserwacje są oparte na analizie zwyczajów ponad 10 tysięcy sportowców wykazały, że:

 • Użytkownicy, którzy w 2021 roku zmieniali lokalizacje treningów odnotowali liczne korzyści w porównaniu do tych, którzy trzymali się swoich stałych tras:
  • ich jakość snu była wyższa o 13%;
  • zwiększyli dzienną ilość kroków o 16%;
  • zanotowali nieco niższe tętno podczas podobnych treningów biegowych.
 • Co ciekawe liczba osób eksplorujących nowe tereny w 2021 r. spadła w stosunku do 2019 r., obecnie więcej osób ćwiczy w tych samych lokalizacjach.
 • W 2021 roku zaobserwowano, że osoby próbujące różnych dyscyplin sportowych zanotowały nieco niższe tętno spoczynkowe i wyższą maksymalną moc aerobową w porównaniu do tych, które trzymały się swoich ulubionych dyscyplin.
 • Pomimo potencjalnych korzyści nastąpił 17-procentowy spadek w udziale nowych dyscyplin sportowych pomiędzy 2019, a 2021 rokiem.

Korzyści próbowania wielu dyscyplin

– W oparciu o nasze dane zauważyliśmy, że  użytkownicy są mniej chętni do odkrywania nowych szlaków i rodzajów treningu. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że próbowanie różnych dyscyplin może przynieść znaczące korzyści dla zdrowia – mówi Sander Werring, prezes Polar Electro. – Ci, którzy odeszli od rutyny treningowej zauważyli poprawę jakości snu i nieco niższe tętno podczas treningów w porównaniu do tych, którzy zawsze trzymają się stałych tras – dodaje.

Pomoc sportowcom

– Jako firma Polar czujemy się zobligowani, by pomagać sportowcom w prowadzeniu zdrowego trybu życia. To dotyczy każdego poziomu zaawansowania. Chcemy to osiągać, dostarczając im narzędzi i informacji niezbędnych do jak najpełniejszego wykorzystania każdego dnia. Nasze nowości właśnie to zapewniają – przekonuje Werring.

Każdy produkt Polar jest stworzony tak, by umożliwić sportowcom osiąganie nowych szczytów. To dotyczy sportu lub codziennych spraw. Kluczową cechą produktów jest niezawodność,. To czyni je odpowiednimi nawet dla najbardziej nieustraszonych poszukiwaczy przygód. W połączeniu z pięknym nordyckim designem oznacza to, że pasują one na każdą okazję. Niezależnie, czy jest to przebieżka po parku lub odkrywanie nowych tras i szlaków.

Polar Grit X ProGo Wherever Your Heart Takes You

Polar Grit X Pro jest następnym krokiem firmy Polar zachęcającym użytkowników do odkrywania świata. Jako multisportowy zegarek klasy premium. Polar Grit X Pro posiada wytrzymałość na militarnym poziomie, ultradługi czas pracy oraz rozbudowane funkcje dotyczące treningu, regeneracji, snu i nawigacji. Pozwalają one entuzjastom sportów outdoorowych radzić sobie w niemal każdym terenie.

Funkcje

 • STYL – wojskowy design klasy premium, z odpornym na zarysowania szafirowym szkłem i elastycznym, wytrzymałym paskiem FKM (fluoroelastomerowym).
 • WYTRZYMAŁOŚĆ – zaprojektowany by sprostać najtrudniejszym warunkom. Spełnia amerykański standard wojskowy MIL-STD-810G; wodoszczelny do 100 metrów i gotowy do pracy w zakresie temperatur od -20°C do +50°C.
 • ULTRADŁUGI CZAS PRACY NA BATERII – do 40 godzin w trybie treningowym lub nawet do 100 godzin w trybie oszczędzania baterii. Do 7 dni pracy z całodobowym pomiarem tętna.
 • OPTYCZNY POMIAR TĘTNA I PRECYZYJNY GPS – monitoruj każde uderzenie serca dzięki technologii Polar Precision Prime™. Poznaj dokładną lokalizację dzięki wbudowanemu GPS z funkcją assisted-GPS.
 • FUNKCJE NAWIGACYJNE – profile tras, nawigacja zakręt po zakręcie z Komoot, wykrywanie wzniesień i spadków terenu z funkcją Hill Splitter™ oraz nawigowanie z powrotem do początku trasy.
 • NOWE EKRANY OUTDOOROWE – zawsze aktywne, outdoorowe ekrany ze wskazaniami barometrycznymi, współrzędnymi, kompasem oraz informacjami o wschodzie i zachodzie słońca.
 • INTELIGENTNY ASYSTENT UZUPEŁNIANIA ENERGII – monitoruj zużycie energii. Otrzymuj przypomnienia o uzupełnianiu węglowodanów i płynów podczas wyjątkowo długich sesji dzięki FuelWise.
 • TRAINING LOAD PRO & RECOVERY PRO – funkcje pozwalające zapobiegać przetrenowaniu, wspomagające regenerację przed kolejnym treningiem. Uwzględniają obciążenia układu krążeniowo-oddechowego i mięśni.
 • MONITOROWANIE SNU I REGENERACJI – funkcje Sleep Plus Stages™ i Nightly Recharge™ pozwalają monitorować czas i jakość snu, prezentując stan regeneracji w prostej postaci.
 • MOC BIEGOWA – automatyczny pomiar mocy z nadgarstka podczas treningów biegowych.
 • TESTY WYDOLNOŚCI – Testy Wydolności Biegowej i Kolarskiej, Test Regeneracji Nóg i Test Ortostatyczny pozwalają ocenić stan organizmu. Monitorować postępy i ustalić indywidualne strefy tętna dla sportów biegowych i kolarstwa.
 • FUNKCJE SMART – sterowanie muzyką, dostęp do prognozy pogody oraz powiadomienia z telefonu.

Polar Grit X Pro

 • Kolory: Nordic Copper, Black DLC and Arctic Gold
 • Cena: 2299 zł

Polar Grit X Pro Titan Go Wherever Your Heart Takes You

Polar rozszerza rodzinę produktów Grit X o nowy model – Polar Grit X Pro Titan, by dać sportowcom jeszcze większe możliwości czerpania korzyści ze sportów outdoorowych. Stworzony dla tych, którzy chcą korzystać z wszystkich funkcji Polar Grit X Pro, ale w lżejszej wersji (koperta waży o 12% mniej niż w Polar Grit X Pro). Polar Grit X Pro Titan przeznaczony jest do jeszcze cięższych warunków dzięki zastosowaniu ultra wytrzymałego, lotniczego tytanu. W zestawie z wodoodpornym paskiem FKM oraz paskiem ze skóry perforowanej, idealnym na co dzień.

Polar Grit X Pro Titan

 • Cena: 2749 zł

Polar Vantage V2 SHIFTTM Edition i czerwony Vantage V2  – Win with Heart

Od wielu lat marka Polar pomaga sportowcom osiągać cele i poprawiać wyniki dzięki wiarygodnym danym oraz spersonalizowanym wskazówkom, opartym na reakcjach organizmu. Obecnie firma rozszerza ofertę o specjalną wersję Polar Vantage V2 SHIFTTM Edition oraz nową, czerwoną odsłonę zegarka Polar Vantage V2.

 • Polar Vantage V2 SHIFTTM Edition: Multisportowy zegarek klasy premium w dwóch nowych wersjach – srebrnej i czarnej. W zestawie posiada dwa paski – elegancki skórzany oraz wygodny fluoroelastomerowy (FKM), pozwalające na szybką wymianę. Umożliwia to dopasowanie zegarka do różnych sportów i okazji.
 • Czerwony Polar Vantage V2: Nowa, żywa wersja kolorystyczna.

Polar Vantage V2 otrzyma wszystkie nowe funkcje dostępne w Polar Grit X Pro. Aktualizacja do wersji 3.0 będzie zawierała następujące funkcje:

 • FUNKCJE OUTDOOROWE – zawsze dostępne funkcje wysokościomierza i kompasu, informacje o wschodzie i zachodzie słońca, a także dane o lokalizacji.
 • FUNKCJE NAWIGACYJNE – bądź gotów na każde wzniesienie i spadek terenu korzystając z profili tras oraz nawiguj z powrotem do początku trasy.
 • TRYB NADAWANIA TĘTNA – użyj zegarka Vantage V2 jako nadajnika tętna, by poprzez Bluetooth przekazać informacje o swoim tętnie do sprzętów cardio oraz aplikacji na urządzeniach mobilnych.

Dotychczasowi użytkownicy Polar Vantage V2 będą mogli przekształcić własny zegarek w wersję SHIFT. Można przy tym wykorzystać zestaw SHIFTTM. Będzie on zawierał adaptery SHIFTTM oraz wybrany, wymienny pasek o szerokości 22 mm.

Polar Vantage V2 Czerwony

 • Cena: 2249 zł

Polar Vantage V2 SHIFTTM  Edition

 • Kolory: Srebrny i Czarny
 • Cena: 2449 zł

Paski w zestawach  SHIFTTM

 • Ceny od 229 zł

 

Whatever you do, do it with heart – Polar Unite

               

Nowe funkcje Polar Unite

Popularny zegarek Polar Unite otrzymał nowe funkcje oraz kolory, aby jeszcze lepiej wspomagać aktywne osoby w drodze do ich celu. Monitorowanie snu, wskazówki treningowe i inne funkcje pozwalają odnaleźć codzienną równowagę. Sprawiają, że ten zegarek sportowy jest przeznaczony dla wszystkich, którzy poszukują odpowiednich narzędzi i motywacji do zmiany stylu życia.

Polar Unite jest dostępny w wielu ciekawych kolorach. Teraz także czerwonym i cyraneczkowym. Jego masa wynosi jedynie 32 gramy. Dzięki temu jest wygodny we wszystkich dyscyplinach sportu. Zapewnia swobodną personalizację poprzez szybką i łatwą zmianę paska.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania Polar Unite zawiera następujące funkcje:

 • PODSUMOWANIE TYGODNIA – regularnie sprawdzaj tygodniowe statystyki aby na bieżąco monitorować swoje postępy.
 • ŹRÓDŁA ENERGII – dowiedz się, z jakich źródeł energii korzysta Twój organizm podczas każdej sesji treningowej. Zużycie energii jest podzielone na węglowodany, białka i tłuszcze.
 • TRYB NADAWANIA TĘTNA – połącz swój zegarek ze sprzętem cardio lub innymi urządzeniami i aplikacjami treningowymi.

Polar Unite

 • Cena: 699 zł

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również
Close
Back to top button
X