Wiadomości

Nowe azjatyckie zawody Ironmana

Organizatorzy pod szyldem Ironman ogłosili kolejną nową propozycję do rywalizacji dla zawodników.

Nowe zawody Ironman 70.3 Puerto Princesa na Filipinach są zaplanowane na 13 listopada 2022 roku. Impreza odbędzie się w stolicy prowincji Palawan.

– Miasto Puerto Princesa ma jedną z najzdrowszych raf koralowych. To sprawia, że ta miejscowość jest ekologicznym rajem oraz doskonałym miejscem do triathlonowej rywalizacji – czytamy w komunikacie prasowym od organizatorów Ironman. – Sportowcy mogą spodziewać się ścigania w jednym z najbardziej zielonych miast Filipin, podziwiając widoki na zatoki. Nawet wypatrując delfinów o długich nosach, żółwi i płaszczek. Puerto Princesa jest miastem turystycznym, z wieloma kurortami plażowymi i restauracjami serwującymi owoce morza, które zadowolą zarówno sportowców, jak i kibiców.

Przebieg trasy

Wyścig będzie składał się z 1900-metrowego pływania w morzu, rozpoczynającego się w Puerto Princesa Bay Walk Park.

Potem zawodnicy będą mieli do pokonania 90-kilometrową trasę rowerową z trzema pętlami. Pętla zabierze triathlonistów z południowej części miasta do mostu Iwahig. Podczas półmaratonu zawodnicy pobiegną wzdłuż zatoki i przez centrum miasta.

Warto też wspomnieć, że Puerto Princesa jest domem dla Parku Narodowego Rzeki Podziemnej Puerto Princesa, który jest jednym z „nowych” siedmiu cudów natury. Jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Przemek Schenk
źródło: tri-today
foto: Ironman 70.3 Puerto Princesa Instagram 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X