Alicja Medak wygrywa w Luksemburgu

Do sobotniej rywalizacji w ramach Ironman 70.3 Luksemburg stanęli zawodnicy AG. Na starcie nie zabrakło licznej grupy Polaków.

14 polskich zawodników AG ukończyło tę rywalizację, choć nie brakowało problemów przed zawodami.

– Pływanie zostało odwołane z powodu alg – relacjonował Rafał Medak, który stanął na podium w M50-54.

Mimo tej komplikacji nie zabrakło miejsc w TOP w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Medak na podium

Rafał Medak, który na co dzień jest trenerem, nadal czasami staje na starcie jako zawodnik. Tym razem dobrze zaprezentował się w Luksemburgu.

90 kilometrów trasy kolarskiej Rafał Medak pokonał w 2:30:46, tracąc do prowadzącego Marka Hummela w kategorii wiekowej 9:22. Na biegu podkręcił tempo, wskakując na trzecie miejsce już po pięciu kilometrach trasy biegowej. Miejsca na podium nie oddał już do mety, którą przekroczył w czasie 4:08:36.

Tym samym ustąpił dwóm reprezentantom Niemiec: Markowi Hummelowi (3:53:31) oraz Rudigerowi Birkowi (4:01:52).

– Traktowałem ten start jak trening. Więc miałem rower szosowy, kask normalny, nie aero, bez pomiaru mocy, czy tętna, czyli taka stara szkoła. Jeżeli nogi nie pieką, to nie cisnę wystarczająco mocno. Trudno nie być niezadowolony z podium. Generalnie wyszło brak wybiegania. Powinienem pobiec około 1:30 i 10k pobiegłem takim tempem. Potem wyszedł brak treningu! Jako Trener wiem, że nie powinienem był tak mocno zacząć, ale jako zawodnik postanowiłem nie słuchać trenera. Zaryzykowałem i za to zapłaciłem – komentował po zawodach Rafał Medak specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Wygrana Alicji

Ze zwycięstwa w kategorii cieszyła się Alicja Medak, która już w połowie trasy kolarskiej objęła prowadzenie. Tę część rywalizacji zakończyła z czasem 2:53:33. Wyprzedziła Inę Jaspers (2:56:04) oraz Mirnę Marovic (2:56:40).

Na biegu też Polka wypracowała najszybszy czas wśród kobiet – 1:36:47. Tym samym wbiegła na metę z wynikiem 4:32:04. Tym samym wyprzedziła Belgijkę Inę Jaspers (4:44:03) oraz Chorwatkę Mirnę Marovic (5:00:56).