Wiadomości

Nocny Duathlon Port Lotniczy Gdańsk – ciekawa oferta dla zawodników

Jedna z nowych inicjatyw, które wzbogaciły tegoroczny kalendarz startów, odbędzie się w nocy na gdańskim lotnisku. Będzie można rywalizować indywidualnie oraz w sztafecie.

Debiut nowych zawodów jest przewidziany na noc z 21 na 22 maja 2022 roku. Rywalizacja odbędzie się w późnych godzinach nocnych (1-3). Po zakończeniu rywalizacji, na uczestników, którzy ukończyli zawody, będzie czekać dodatkowa atrakcja. Odbędzie się losowanie nagród, wśród których m.in.: dwa podwójne bilety lotnicze od linii WizzAir do wybranego miasta Europy, dokąd można dolecieć tymi liniami z Gdańska.

Zawodnicy będą mieli do pokonania 5 km biegu / 15 km jazdy na rowerze / 2,5 biegu. Zawody rozegrane zostaną na pasie startowym i drodze kołowania samolotów Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. To wszystko składa się na niesamowity klimat tej imprezy.

– To jest wydarzenie bez precedensu. Słyszałem o wielu biegach na lotniskach. Są coraz popularniejsze. Natomiast o duathlonie, czyli biegu oraz jazda na rowerze w nocy jeszcze nie słyszałem, a pracuję w tej branży od 30 lat – mówił Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy w rozmowie z Tomaszem Galińskim w programie Do mety.

Bezpieczeństwo priorytetem

Przy takiej specyfice zawodów niezmiernie ważne jest bezpieczeństwo uczestników. To zagadnienie było też przedmiotem rozmowy. Zdradzono jaki będzie obowiązywać rygor w tym aspekcie podczas zmagań.

– Wszystkie procedury muszą być zachowane. Zawodnicy będą po zastrzeżonej stronie lotniska, czyli tej, która cały czas jest otwarta operacyjnie. Na czas rozgrywania zawodów lotnisko zostanie zamknięte. Dlatego też robimy tę imprezę o pierwszej w nocy. Będziemy czekać, aż ostatni samolot wyląduje z pasażerami. Potem do kolejnego mamy kilka godzin. Mam nadzieję, że uda nam się wszystko sprawnie obsłużyć. Każde wejście zawodnika jest takie samo jak zwykłego pasażera. Dlatego sprawdzimy uczestnika jako pasażera, ale też to, co próbuje wnieść, czyli rower – mówił Tomasz Kloskowski.

Obowiązkowe lampki rowerowe

Tomasz Galiński wspominał też, że obowiązkowe będą białe lampki na przodzie roweru oraz czerwone mrugające z tyłu. Ważne też jest to, że po pierwszym bieganiu, aby wyjść ze strefy zmian, należy mieć założony kask oraz włączone lampki.

– Mimo, że trasa będzie oświetlona, to lampki będą niezbędne. Pamiętam, jak byłem na jeździe testowej, to mój rower został przeskanowany. Dlatego nie ma mowy o żadnych ukrytych usprawnieniach w sprzęcie. Wszystko musi być uczciwie – dodawał Jakub Ruciński, ambasador zawodów Nocny Duathlon Port Lotniczy Gdańsk.    

Trwają zapisy

Jeszcze jest możliwość zapisania się na te zawody.

– indywidualne: https://elektronicznezapisy.pl/event/6568.html

– 2 osobowe sztafety: https://elektronicznezapisy.pl/event/6746.html

– 3 osobowe sztafety: https://elektronicznezapisy.pl/event/7014.html

UWAGA: Parking dla uczestników zawodów przy lotnisku będzie bezpłatny! 

Przemek Schenk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X