Wiadomości

Nocny duathlon na lotnisku i supersprint w Sopocie

domety.pl to nowy projekt imprez sportowych przygotowany przez Tomasza Galińskiego, który w roku 2021 zadebiutował jako organizator Triathlon Kurzętnik.

Druga odsłona zawodów w Kurzętniku odbędzie w pierwszy weekend czerwca przyszłego roku. Propozycja została rozszerzona o wymagający Trail-Eliminator następnego dnia.

– To może być ciekawą propozycją na aktywny weekend na początku sezonu – mówi Tomasz Galiński, organizator imprezy. – Ruszyły zapisy, które są częścią większego projektu nazwanego domety.pl. 

Najpierw odprawa jak przed wylotem

Szczególnie interesująco zapowiadają się zawody, które mają być rozegrane pod tym szyldem w Gdańsku i Sopocie. 
Niecodzienny DUATHLON odbędzie się w nocy z 21/22 maja na terenie gdańskiego lotniska. To niezwykła propozycja dla kolarzy i biegaczy, bo zawody rozegrane będą na pasie startowym i drodze kołowania samolotów Portu Lotniczego im Lecha Wałęsy.

– Start w nocy miedzy godziną pierwszą a trzecią poprzedzą wszystkie procedury obowiązujące przy odprawie przed wylotem… – zdradza Galiński. – Później już czekać wszystkich będzie niezwykła przygoda rywalizacji na 5-cio kilometrowej pętli biegowo-rowerowej. Rywalizacja duthlonowa odbędzie się na dystansie sprinterskim 5km bieg/15km rower/2.5 km bieg. Trasa kolarska to 60-cio metrowej szerokości pas startowy o długości dwóch i pół kilometra, oświetlony na biało i niebiesko, a równoległa droga kołowania z zielonym świetlnym podprowadzeniem będzie trasą biegową.

SuperSprint Triathlon Eliminator w Sopocie

Po wielu latach przerwy na triathlonową mapę Polski powraca Sopot.

– To ma być WIELKI FINAŁ triathlonowego sezonu 2022 – wyjaśnia Tomasz Galiński. – Bieganie na dystansie 2,5 km po nadmorskich alejkach z finałem na Skwerze Kuracyjnym. Meta w najbardziej rozpoznawalnym i reprezentacyjnym miejscu kurortu, przed Domem Zdrojowym i Muszlą Koncertową przed wejściem na sopockie MOLO. Wyścig na zasadzie eliminacji, szybkie popołudniowe ściganie od 12.02-15.00, dla tylko 500, maksymalnie dla 600 zawodników w drodze eliminacji. Finał z udziałem tylko 200-u najlepszych od 17.30 w blasku kolorowych świateł na finiszu. Zawodom towarzyszyć będzie rywalizacja młodych aquathlonistów i Biegi Malucha.

SuperSprint Triathlon Eliminator organizator zaplanował na 17-sty dzień września 2022. Więcej informacji o imprezach cyklu domety.pl znajdziecie pod adresem domenty.

Dawid Majakowski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X