Wiadomości

Niezadowolenie Emmy Pallant-Browne za brak powołania do Pucharu Collinsa

Ten sezon zalicza do udanych i z tego względu Emma Pallant-Browne nie ukrywa rozgoryczenia z braku powołania do drużyny Europy w Pucharze Collinsa.

Brytyjska triathlonistka zanotowała już w tym sezonie cztery wygrane na średnim dystansie. Do tego zajęła drugie miejsce w Challenge Family The Championship. Jedynym nieudanym startem były zawody PTO Canadian OPEN, gdzie Pallant-Browne przebiła oponę. Dobre wyniki potęgują niezrozumienie zawodniczki względem decyzji o jej braku w drużynie Europy na Puchar Collinsa.

Nie zostałam wybrana do Pucharu Collinsa, ale nauczyłam się już patrzeć pozytywnie na siebie, akceptować niepowodzenia i wyciągać lekcje z takich sytuacji – pisała Emma Pallant-Browne, za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Gratuluję wszystkim wybranym i dziękuję społeczności triathlonowej za każde słowo wsparcia. 

Wsparcie w środowisku

Post Brytyjki odbił się szerokim echem i wsparcie dla Emmy wyraziło wiele osobistości ze światowego triathlonu. Przykładowo Tim Don decyzję o braku Pallant-Browne w Pucharze Collinsa, komercyjną.

Wsparcie okazały też takie zawodniczki jak: Jocelyn McCauley, Nikki Bartlett, Laura Siddall i Ellie Salthouse, Laura Phillipp.

Kim jest Emma Pallant?

Urodzona 4 czerwca 1989 roku Brytyjka ma bogatą przeszłość sportową. Ma na koncie m.in.: dwa mistrzostwa Europy w biegu na przełaj -U23 w 2010 oraz 2011 roku. Została też mistrzynią świata w aquathlonie (2017) oraz w duathlonie (2015 i 2016).

W 2008 roku starała się wywalczyć kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Niestety, przegrała z kontuzją. Koniec biegania na światowym poziomie w biegach średniodystansowych otworzył drzwi do triathlonu W tym sporcie też już zaznaczyła swoją obecność, zdobywając wicemistrzostwo świata na dystansie 70.3 w 2017 roku.  

Skład drużyny Europy

Ostatecznie team wybrany przez Nataschę Badmann i Normanna Stadlera wygląda tak:

Daniel Bækkegård

Sam Laidlow

Kristian Blummenfelt

Gustav Iden

Patrick Lange

Magnus Elbaek Ditlev

Daniela Ryf

Anna Haug

Laura Philipp

Kat Matthews

Holly Lawrence

Nicola Spirig

Jest tak wiele wybitnych dziewczyn, które zasługują na ściganie się w drużynie Europy. Holly Lawrence zademonstrowała prawdziwego ducha Collins Cup i determinację. Kiedy spadła z roweru i się poobijała nie poddała się. Zakrwawiona, poobijana i pozbawiona szansy na wygranie, walczyła do końca podczas biegu pozbawiając drużynę USA i Reszty Świata ważnych punktów bonusowych. Jej występ jest już częścią tradycji Collins Cup – uzasadniała wybór Badmann dwóch zawodniczek, które dostały dzikie karty.

Przemek Schenk, materiały prasowe
foto: Emma Pallant-Browne Instagram, PTO

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X