Nieudany start Hadasa w Dominikanie

Zawodnicy rywalizowali w ramach Pucharu Ameryki i Mistrzostw Karaibów. Nie zabrakło też polskich akcentów. Na starcie zameldował się jeden reprezentant Polski.

Do walki przystąpił Krzysztof Hadas, który w ostatnim czasie startuje w odległych krajach. Niedawno startował na Filipinach, gdzie zajął 20 miejsce, a pokonał trasę z wynikiem 1:49:18. Jeszcze wcześniej zameldował się na starcie w Nepalu. Wówczas uplasował się na szóstym miejscu, pokonując trasę z czasem 57:38.

Wygrana Amerykanina

Najszybszym zawodnikiem tych zawodów okazał się Brent Demarest. Reprezentant USA zameldował się na mecie z wynikiem 1:51:14. Nad drugim Diego Alfredo Perez Floresem miał 14 sekund przewagi. Podium uzupełnił drugi Amerykanin, Austin Hindman, który na ostatnich metrach przegrał bój o drugie miejsce, ale o sekundę wyprzedził czwartego zawodnika.

Startował Hadas

Niestety dobrego startu nie zaliczył Krzysztof Hadas. Reprezentant Polski nie ukończył zawodów (DNF). Na razie nie znamy powodu zejścia z trasy. Kiedy tylko dowiemy się szczegółów, to o tym poinformujemy.

Patrząc na wyniki, najprawdopodobniej Polak zszedł z trasy na etapie biegowym. Tak do tego momentu wyglądał jego start w liczbach:

Pływanie – 21:46

T1 – 1:18

Rower – 1:04:20

T2 – 00:52

Bieg – Nie ma wyniku

Finisz – Nie ma wyniku

Oprócz Hadasa, zawodów nie ukończyło też sześciu innych zawodników.

Rywalizacja kobiet

Najszybszą z Pań okazała się Dominika Jamnicky. Kanadyjka zameldowała się na mecie z wynikiem 2:08:00. Nad drugą Adrianą Barrazą miała 57 sekund przewagi. Podium uzupełniła Leskie Amat Alvarez (2:09:23) z Kuby.