Wiadomości

Natalia Zych Mistrzynią Polski na sprincie

Do rywalizacji o medale mistrzostw Polski na sprincie przystąpiły też triathlonistki w elicie, U-23 oraz juniorki. W walce kobiet nie zabrakło emocji i ostrej rywalizacji.

Do walki stanęły zawodniczki w elicie, u-23 oraz juniorki. Na starcie zameldowały się m.in.: siostry Sudak, Józefina Młynarska, Natalia Zych, Maja Wąsik, Weronika Ptaszyńska, czy Marta Łagownik.

Zawodniczki miały do pokonania 750 m pływania / 20 km jazdy na rowerze / 5 km biegu. Dozwolony był też drafting. Temperatura wody, w której rywalizowały triathlonistki, wynosiła 26 stopni. Odczuwalna wynosiła 27 stopni.

Dobre pływanie sióstr Sudak

Pierwsza z wody wyszła Magdalena Sudak, z czasem 10:10. Trzy sekundy do niej traciła siostra Zuzia oraz Matylda Wojakiewicz. Natalia Zych traciła do prowadzącej osiem sekund.

Czołówka na rowerze

Na trasie kolarskiej wykrystalizowała się czołówka licząca trzy zawodniczki. Do tej grupy zaliczały się siostry Sudak oraz Natalia Zych. Goniąca je Matylda Wojakiewicz przy zjeździe do T2, traciła do nich zaledwie sześć sekund. Walka na biegu zapowiadała się ciekawie.

Mocny bieg Zych

Od początku trasy biegowej na czoło stawki wyłoniła się Natalia Zych, ale za jej plecami toczył się ciekawy bój o miejsca na podium OPEN. Na pierwszym punkcie kontrolnym dwa pozostałe miejsca zajmowały siostry Sudak, ale goniły je Marta Łagownik oraz Joanna Woźniak. Po pierwszych 2.23 km biegu traciły do nich około 20 sekund.

Jednak dogoniły je na drugiej połowie etapu biegowego. Choć ostatecznie na pierwszym miejscu OPEN wbiegła na metę Natalia Zych, pokonując trasę, z wynikiem 1:01:38.

Na drugiej lokacie wyścig skończyła Marta Łagownik (1:01:57). Podium uzupełniła Joanna Woźniak (1:02:12).

TOP5 kobiet OPEN (elita, U-23, jun.)

  1. Natalia Zych (U-23) – 1:01:38
  2. Marta Łagownik – 1:01:57
  3. Joanna Woźniak (U-23) – 1:02:12
  4. Zuzanna Sudak (U-23) – 1:02:30
  5. Magdalena Sudak (U-23) – 1:02:34

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Polski Triathlon Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X