Wiadomości

Najnowocześniejszy basen w Polsce

50 metrowy basen z dzielonym dnem, zegarami na każdym słupku czy tempo trenerem. Do tego basen z przeciwprądem z możliwością video analizą pływania.

Takiego obiektu na północ od Łodzi jeszcze w Polsce nie ma. Będzie można się na nim kompleksowo przygotować do sezonu. Astoria, to nie tylko basen z 50 metrowymi torami, ale także z salami fitness i siłownią, częścią gastronomiczną i szkoleniową. Co ciekawe, prezesem spółki, która będzie zarządzała obiektem jest triathlonista Gracjan Topczewski.  

Bydgoszcz stawia na sport

– W zeszłym została powołana spółka miejska Bydgoskie Obiekty Sportowe – mówi prezes Gracjan Topczewski. – Naszym celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców w zakresie działalności rekreacyjnej oraz związanej ze sportem. Jesteśmy operatorem pięciu funkcjonalnych i nowoczesnych obiektów w Bydgoszczy. Realizujemy zgrupowania sportowe w wielu dyscyplinach, zarówno dla młodzieży jak i profesjonalistów. Współpracujemy z partnerami biznesowymi w zakresie organizacji szkoleń, konferencji oraz usług hotelowych. Organizujemy eventy firmowe, a także wydarzenia skierowane do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy.

Otwarcia obiektu jesienią 2020

Aktualnie spółka zarządza dwoma hotelami: Zawisza i Przystań, krytym lodowiskiem Torbyd i halą tenisową wraz kortami zewnętrznymi. Jesienią do tych obiektów dołączy nowobudowany obiekt Astoria. Oprócz wspomnianego nowoczesnego basenu na obiekcie będą sale fitness i siłownia wyposażone w profesjonalny sprzęt pozwalający zrobić trening biegowy, rowerowy i siłowy. Do tego salka szkoleniowa i gastronomia powodują że cały dzień będzie można spędzić w obiekcie bez potrzeby jego opuszczania. Prace budowlane mimo koronawirusa przebiegają zgodnie z planem, a otwarcie obiektu ma się odbyć jesienią 2020 roku.

Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. To może uda się otworzyć w ciągu roku jak będą otwierane wszystkie baseny.
    Baseny nie zostaną otwarte do momentu wytworzenia szczepionki .
    100% info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X