Poradnik

Nadbiega zupełnie nowa, 3. generacja On Cloudflow

„Chmurkowa” podeszwa powoduje, że but traci na masie, równocześnie zyskując na amortyzacji, lecz działającej tylko wtedy, gdy jest potrzebna – w trakcie lądowania. W momencie, gdy już stopa stanie na podłożu, „chmurki” zapadają się, tworząc stabilny fundament pod wybicie, nie pochłaniając energii.

On Running to Szwajcarska marka butów biegowych, która mimo stosunkowo krótkiej, bo 10-letniej historii szturmem zdobywa rynki na całym świecie, na równi konkurując z markami o ugruntowanej pozycji i wieloletniej tradycji. On to marka szczególnie dobrze znana triathlonistom, dzięki widoczności jej butów na nogach takich zawodników jak Javier Gomez, Nicola Spirig czy Tim Don, który ustanawiając nowy rekord świata na dystansie Ironman w 2017 roku tak wypowiadał się o stosowanym modelu Cloudflow: 

„Kocham moje Cloudflow. Kiedy schodzisz z ciężkiego roweru, to bardzo ważne, by zakładać buty, o których wiesz że są szybkie i z Tobą współpracują, a taki jest dla mnie Cloudflow. Szczególnie w ostatnich etapach, kiedy przełamujesz bariery, a Twoja forma spada – on daje mi pewność siebie. Cholernie je kocham.”

Tim Don

Obecnie na półkach sklepów wylądowała już 3. odsłona modelu Cloudflow, cenionego przez triathlonistów właśnie za dynamiczny charakter i lekkość w połączeniu ze sporą dawką amortyzacji i bardzo komfortowym wykończeniem, pozwalającym na szybkie zakładanie i bieg bez skarpet. 

On stworzony dla szybkości

On Cloudflow to model zaprojektowany na szybsze treningi i starty nawet na dystansie maratonu.
Charakterystyczna, „chmurkowa” podeszwa powoduje, że but traci na masie, równocześnie zyskując na amortyzacji, lecz działającej tylko wtedy, gdy jest potrzebna – w trakcie lądowania. W momencie, gdy już stopa stanie na podłożu, „chmurki” zapadają się, tworząc stabilny fundament pod wybicie, nie pochłaniając energii. Taki jest cel i zasada działania technologii CloudTec zawartej w tym i wszystkich pozostałych modelach marki On. Całość dopełnia wbudowana w podeszwę środkową płytka Speedboard, która wyginając się wraz z resztą buta akumuluje energię, by na tej samej zasadzie co napięty łuk, oddać energię w momencie wybicia. Co ciekawe, tak modne i stosowane przez większość marek płytki w marce On stosowane i rozwijane są już od 10 lat.

Jakie zmiany w Cloudflow?

Najnowsza, 3. generacja modelu Cloudflow została gruntownie przebudowana, zachowując pierwotny charakter, lecz zapewniając jeszcze wyższy komfort i lepsze dopasowanie, tak istotne w startach w triathlonie. Po raz pierwszy Cloudflow jest również dostępny w wersji wide, zapewniając jeszcze większe możliwości dopasowania do stóp.

Co nie mniej istotne, motorem napędowym do zaprojektowania nowej generacji modelu Cloudflow oprócz feedbacku od sportowców i amatorów z całego świata była chęć ograniczenia wpływu z jego produkcji na środowisko. Aż 70% materiałów użytych do produkcji cholewki pochodzi z recyklingu, zatem użyte są wtórnie. To 2-krotnie więcej, niż w poprzedniej odsłonie modelu, lecz marka On się nie zatrzymuje, stale zwiększając udział użytych wtórnie materiałów w nowo projektowanych modelach. 

Zostań testerem 3. generacji On modelu Cloudflow

Chcesz sprawdzić opisany model? Wyślij na maila marcin@triathlonlife.pl krótkie video z odpowiedzią na pytanie dlaczego właśnie ty masz przetestować buty. Wybierzemy osobę, do której prześlemy Cloudflowy, a następnie poprosimy Cię, abyś podzieliła/podzielił się wrażeniami z Czytelnikami portalu. Na zgłoszenia czekamy do 28 lipca 2021, do godziny 15.

materiał partnera biznesowego

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X