Wiadomości

Mstów Triathlon – ciekawa opcja dla zawodników

Pod koniec przyszłego miesiąca miłośnicy triathlonu będą mieli szanse ponownie stanąć na starcie zawodów Mstów Triathlon, które w tym roku odbędą się 24 lipca.

Zeszłoroczna, pierwsza edycja zawodów cieszyła się sporym zainteresowaniem i dobrymi opiniami wśród zawodników. W tym roku organizatorzy liczą na równie dużą frekwencję, a sami zapewniają o przygotowaniu zawodów na 110%.

Wyścig na terenie czynnej kopalni

Cała strefa zawodów ulokowana jest na terenie urokliwiej, wciąż czynnej kopalni Piachu Zawada. Na co dzień obiekt niedostępny dla pływających, ten jeden raz w roku zamienia się arenę triathlonowych zmagań. Czysta, przejrzysta woda i miękki piasek to dopiero początek zabawy. Trasa rowerowa to piękne tereny Jury, z długimi prostymi, jak i wymagającym podjazdem, który w tamtym roku zdziwił nie jednego zawodnika. Dzięki poprowadzeniu trasy na pętlach jest ona również bardzo widowiskowa dla kibiców, którzy zawodnikom będą mogli dopingować kilka razy podczas etapu rowerowego. Trzecia konkurencja także nie będzie najprostsza. Początek trasy wiedzie po asfaltowym, pofałdowanym odcinku na agrafce, a pętlę kończy krossowy odcinek po lesie, wokół kopalni.

Ciekawie na listach startowych

Na liście startowej już teraz można znaleźć ciekawe, głośne nazwiska. Udział potwierdził już także Tomasz Marcinek, zwycięzca zeszłorocznej edycji. Oprócz mocnej rywalizacji, zawodników do Mstowa na pewno przyciągają również nagrody, które w kategorii open są nagrodami pieniężnymi.

Następca innych zawodów

Mstów Triathlon jest swoistym  „spadkobiercą” zawodów Częstochowa Triathlon, które to przed pandemią przyciągały setki uczestników. Niestety, COVID19 i brak porozumienia z miastem doprowadziły do zniknięcia tej imprezy z triathlonowego kalendarza. Jednocześnie nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Organizatorzy zapewniają, że cała sytuacja tylko ich wzmocniła i dała solidną dawkę motywacji do uratowania tego, co tworzyli przed pandemią.

Organizatorami zawodów jest klub Triathlon Training Center, do którego należą zawodnicy z różnych zakątków Polski, a którego Trenerzy na co dzień prowadzą treningi grupowe w Częstochowie i Katowicach. Mstów Triathlon, jak sami członkowie mówią, jest takim małym dzieckiem całego klubu, którym opiekują się wszyscy zawodnicy i każdy z nich wspiera inicjatywę, jak tylko może. Czas samej imprezy jest dla nich prawdziwym świętem triathlonu i możliwością pościgania się z kolegami i koleżankami, z którymi na co dzień trenują.

Wszystkich chętnych do startu  informujemy, że macie na to czas tylko do końca czerwca, więc warto już teraz wejść na mstowtriathlon.pl i zapisać się na jeden z dostępnych dystansów – 1/8IM (475m pływania / 22,5km roweru / 5,25km biegu) lub 1/4IM (950m pływania / 45km roweru / 10,55km biegu).

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X