Wiadomości

MŚ w quadrathlonie. Medale dla Polski

W sobotę oprócz emocji triathlonowych na najwyższym poziomie mieliśmy też wcale nie mniejsze w quadrathlonie. Choć w Polsce to jest niszowy sport, to osiągamy w nim sukcesy. Tak też było tym razem.

Złoty medal zdobył Krzysztof Wolski, który pokonał całą trasę w czasie 1:32:32. To kolejny jego sukces. Dobrym prognostykiem przed tymi zawodami był start na Węgrzech w lipcu. Tam zdobył dwa medale mistrzostw Europy. Tym razem w Niemczech w ramach mistrzostw świata wyprzedził Czecha Milana Oslika (1:33:13) oraz Niemca Stefana Teicherta (1:34:00).

Kim jest Krzysztof Wolski?

W szkole podstawowej przez cztery lata uczęszczał do klasy pływackiej. Choć miał potem przerwę, to wrócił do pływania w liceum. Następnie przez kilka lat zaangażował się w ratownictwo wodne. Do tego w liceum pojawiał się triathlon, w którym zadebiutował w 2001 roku.
– Na pierwszy ogień poszedł duathlon w Łowiczu, następnie triathlon w Wąsoszy, Żywcu, Łodzi i Chodzieży. Największy postęp, jeśli chodzi o moją  triathlonową formę sportową, był w sezonie treningowym 2006-2007 – opowiadał Krzysztof Wolski w rozmowie z TriathlonLife.pl. – Nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc ze strony trenera Pawła Barszowskiego i rozpisywane przez niego plany treningowe, które skrupulatnie realizowałem i za które jestem trenerowi wdzięczny. Przez kilka miesięcy wykonałem kawał ciężkiej pracy. Efektem była całkiem fajna kondycja w sezonie startowym 2007 – mówił Wolski.

Medal w rywalizacji kobiet

Jednak nie tylko Wolski przywiózł medal. Dokonała tego też Marta Kałuzińska, która w elicie kobiet zajęła drugie miejsce. Pokonała trasę w czasie 2:43:03, wyprzedzając trzecią Marianne Gratz (GER), która zameldowała się na mecie z wynikiem 2:44:56. Ustąpiła tylko zwyciężczyni –  Lisie Teichert (GER) – 1:43:36.

Złoto Gendka

Medal dla Polski zdobył także już niezwykle doświadczony Jerzy Gendek w Masters 70, gdzie wygrał z czasem 2:20:14. Warto zaznaczyć, że ten zawodnik 36 lat temu debiutował w triathlonie na zawodach w Poznaniu. Trenuje także kajakarstwo od 1962 roku.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X