Wiadomości

MŚ Ironman St. George. Piekielnie trudna trasa

W sobotę czołowi triathloniści PRO oraz AG staną do rywalizacji mistrzowskiej Ironmana. Patrząc na trasę zawodów czeka ich piekielnie trudne zadanie.

Mimo wielu absencji wśród najlepszych zawodników (m.in.: Jan Frodeno, Patrick Lange, Joe Skipper,  Lucy Charles, czy Laura Philipp) czeka nas niezwykle ciekawa rywalizacja.

Wśród mężczyzn należy zwrócić uwagę na m.in.: Sebastiana Kienle, Gustava Idena, Lionela Sandersa, Kristiana Blummenfelta, czy Alistaira Brownlee. Do tego nie można zapomnieć o np. Samie Longu, który ma za sobą udany początek sezonu.

Można zakładać, że ozdobą rywalizacji u kobiet będzie bezpośredni pojedynek Anne Haug i Danieli Ryf. O dobry wynik powalczy też m.in.: wspomniana wcześniej Kat Matthews.

Listy startowe PRO dostępne tutaj.

Na starcie zameldują się też zawodnicy AG, w tym reprezentanci Polski. W mistrzowskiej rywalizacji wezmą udział m.in.: Anna Lechowicz, czy Mariusz Pirek. Na wszystkich startujących czeka wymagająca trasa.

Przebieg trasy

Trasa na pełnym dystansie w St George należy do jednych z najbardziej wymagających. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na bardzo ciężką część kolarską. Ta trasa obfituje w podjazdy i zjazdy. Do tego pod koniec etapu kolarskiego triathloniści będą musieli zmierzyć się ze słynnym Snow Canyon.

Wydaje się, że kluczowe będzie to, w jakiej formie będą zawodnicy po tej części wyścigu i ile energii zostanie im na biegu.

– Rower jeszcze nie jest taki zły, jedynie w Snow Canyon jest piękny podjazd ponad 11- kilometrowy, ale potem jest zjazd do St. George gdzie można ostatnie dziesięć kilometrów grzać nawet 80km/h, bo jest prosta w dół cały czas. Płakanie zacznie się na biegu. Ciągle w górę plus lampa z góry na maxa – skomentował trasę zawodów Gracjan Topczewski.

Trasa kolarska

Trasa biegowa

Wyścig będzie transmitowany na żywo przez IRONMAN za pośrednictwem Facebook Watch i YouTube. Start o godzinie 14:15 czasu polskiego. Najpierw wystartują mężczyźni PRO, po pięciu minutach kobiety PRO. Zawodnicy AG zaczną walkę o godzinie 14:45.

Przemek Schenk
video: Ironman
foto: Ironman, materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X