Wiadomości

MŚ Ironman 70.3 w Nowej Zelandii się odbędą?

Organizatorzy mistrzostw świata Ironman 70.3 w Nowej Zelandii są przekonani, że zawody odbędą się w dniach 28-29 listopada 2020 roku.

Koronawirus nie oszczędza miłośników przeróżnych sportów. Co chwilę docierają do nas informacje o kolejnych odwoływanych zawodach. Kilka dni temu organizatorzy maratonu we Wrocławiu, który miał odbyć się 20 września 2020 roku, poinformowali, że ten się nie odbędzie. Dla wielu osób oznaczało to jedno. Sezonu w tym roku nie będzie. Czy faktycznie? Być może dzisiaj pojawiła się jaskółka, oby nie pierwsza. Organizatorzy mistrzostw świata Ironman 70.3 w Nowej Zelandii wysłali maila do zawodników, którzy wywalczyli slota.
– Gratulujemy zakwalifikowania się na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3 2020! Jesteś oficjalnie powiązany z Taupō, Nowa Zelandia w listopadzie 2020 roku – napisali.

Czy impreza się odbędzie faktycznie? Tego dzisiaj nikt ostatecznie nie stwierdzi, ale jak widać organizatorzy mistrzostw na dystansie popularnej połówki mają nadzieję, że do tego czasu sytuacja na świecie się zmieni, a wszyscy będziemy mogli cieszyć się z rywalizacji najlepszych zawodników na świecie.

Kto wystartuje na mistrzostwach?

-Dla mnie to dobra wiadomość, która pozwala mieć nadzieję, że do listopada wszystko wróci na dobre tory i będziemy mogli rywalizować – powiedział Jacek, który otrzymał maila od organizatorów imprezy w Nowej Zelandii.

I oby tak było! Oczywiście pozostanie jeszcze kwestia ilu i jacy zawodnicy wystartują w tej imprezie, skoro imprezy, na których można wywalczyć kwalifikacje nie odbywają się. Jednak w obecnej sytuacji wydaje się to prostszym problemem do rozwiązania. Jeśli chodzi o zawodników PRO zaprosi się tych najlepszych z poprzedniego sezonu, będzie można przyznać także dzikie karty. Trudniej będzie z amatorami. Jednak część z nich wywalczyła już sloty, a kolejną grupę doprosi się także na podstawie rankingów lub… Ale póki co o to nie ma co się martwić. Oby w końcu jakieś zawody odbyły się w sezonie 2020…

Przemysław Schenk 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X