MP w maratonie. Dobry bieg Koniecznego

Obok emocji związanych z dzisiejszymi rywalizacjami w triathlonie oraz duathlonie, w Dębnie odbyły się 47 mistrzostwa Polski w maratonie. Nie zabrakło tri akcentu.

Zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski, który pokonał trasę w 2:10:31. Ten wynik dodatkowo jest nowym rekordem mistrzostw Polski. Srebrny medal wywalczył Kamil Karbowiak, który przegrał ze zwycięzcą o cztery sekundy. Z brązu mógł cieszyć się Krystian Zalewski. Wbiegł na metę z wynikiem 2:11:00. Cała trójka w ten sposób uzyskała minimum olimpijskie w maratonie.

– Na trasie dowiedzieliśmy się, co działo się u chłopaków w Enschede. Wiedzieliśmy, że skoro oni pobiegli tak szybko, my musimy to zrobić sprawniej. Skończyliśmy wszelkie kalkulacje. I jestem szczęśliwy, bo spełniłem marzenie. Bardzo chciałbym reprezentować Polskę w Tokio – powiedział Gardzielewski w wywiadzie udzielonym za metą.

Wyrównanie rekordu Polski

Wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Lisowska. Wynikiem 2:26:08 nie tylko wygrała złoty medal MP, uzyskała kwalifikację olimpijską, ale też wyrównała rekord Polski. Srebrną medalistką mistrzostw Polski została Angelika Mach z czasem 2:27:48. Podium uzupełniła Izabela Paszkiewicz. Ukończyła zawody z rezultatem 2:28:12.

Dobry bieg Koniecznego

Jednym ze startujących zawodników był Marcin Konieczny. Utrzymując równe tempo 3:30 min/km prawie przez cały wyścig, zakończył zmagania na 24 miejscu z czasem 2:30:41. Tak przebiegał start popularnego triathlonisty: