Wiadomości

Mistrzostwa Polski w duathlonie w Gniewinie. ZAPOWIEDŹ

Gniewino to ważne miejsce na sportowej mapie Polski. Tam pod koniec maja startował tegoroczny sezon LOTTO Triathlon Energy. Teraz przyjdzie czas na duathlon. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10 kilometrów biegu, 40 km na rowerze i zakończą zawody  pięciokilometrowym biegiem.
 

Zobacz też:

Podsumowanie i data startu zapisów LOTTO Triathlon Energy

Kilka mocnych nazwisk

W mistrzostwach Polski w duathlonie weźmie udział m.in. Paweł Miziarski. To jeden z czołowych triathlonistów w Polsce. Wielokrotnie już triumfował na imprezach LOTTO Triathlon Energy w tym roku. Właśnie w Gniewinie okazał się najlepszy na dystansie 1/8IM. Czy odniesie tryumf też w niedzielę? Odpowiedź poznamy w niedzielę.
Na starcie pojawi się także Paweł Reszke. Jest Mistrzem Polski na dystansie Ironman z 2015 roku. W tych zawodach weźmie udział też tegoroczny zwycięzca LOTTO Duathlon Energy w Rumii i Ustce, Michał Czapiński.

Gniewino kocha sport
– Cieszę się, że to właśnie w Gniewinie poznamy Mistrza Polski w duathlonie podczas LOTTO Triathlon Energy. Nasza gmina kocha sport – mówi Zbigniew Walczak, wójt gminy Gniewino. Mieszkańcy zawsze chętnie kibicują. Dlatego gorąco motywuję zawodników, aby już w najbliższy weekend dali z siebie wszystko – dodaje.
 

LOTTO Duathlon Energy doskonałym zakończeniem sezonu

– LOTTO Duathlon Energy to doskonała okazja do zakończenia sezonu triathlonowego w Polsce. Jak zawsze przygotowaliśmy dla zawodników bezpieczne i szybkie, z doskonałą nawierzchnią trasy – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów. – Na liście startowej mamy świetnych zawodników. Zapewnią nam fantastyczną rywalizację w ramach mistrzostw Polski w duathlonie – kończy.
 

Zapisy dalej trwają!
Warto podkreślić, że w mistrzostwach Polski może wziąć udział w każdy, kto czuje się na siłach. Ma do przebiegnięcia 10 kilometrów, następnie do pokonania trasę rowerową o długości 40 kiloetrówm na rowerze, a na końcu przebiec pięć kilometrów do mety. Zapisy trwają na stronie – www.timerecords.pl Organizatorzy zaplanowali także zapisy w biurze zawodów w dniu mistrzostw.
 

Rywalizacja najmłodszych
Podczas LOTTO Duathlon Energy w Gniewinie organizatorzy zadbali też o najmłodszych. W ramach Energy Kids Run dzieci zmierzą się na trzech dystansach – 200m (1-6 lat), 500m (7-11 lat) oraz a 1000 m (12-15 lat). Zapisy w biurze zawodów oraz na www.timerecords.pl.

 

Program LOTTO Duathlon Energy w Gniewinie

8:00 – 10:30 – wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów – wszystkie dystanse
9:30 – 11:00 – wstawianie rowerów do Strefy Zmian
10:30 – 11:20 – możliwość pozostawienia rzeczy w depozycie przed startem
10:00START ENERGY KIDS RUN – kategoria 1 – 6 lat, bieg na 200 m (D1 i C1)
10:15 – START ENERGY KIDS RUN – kategoria 7 – 11 lat, bieg na 500 m (D2 i C2)
10:30 – START ENERGY KIDS RUN – kategoria 12 – 15 lat, bieg na 1000 m (D3 i C3)
10:55 – Odprawa techniczna dla zawodników Gniewino Duathlon Energy (okolice startu)
11:15 – oficjalne rozpoczęcie LOTTO GNIEWINO DUATHLON ENERGY (okolice startu)
11:30 – START Mistrzostw Polski LOTTO Gniewino Duathlon Energy – dystans STANDARD (10-40-5) – wyścig bez draftingu
14:30 rozpoczęcie dekoracji zwycięzców
 

Materiały prasowe
foto: Lotto Duathlon Energy
 

Czytaj także:

LOTTO Triathlon Energy Gniewino: Zwycięzcy Luft, Ruciński i Miziarski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X