Wiadomości

MP sprint. Łagownik i Oliwa najczęściej typowani do podium

Zaprosiliśmy trenerów do zabawy. Obstawiliśmy faworytów do medali. Mistrzostwa Polski w sprincie, w Rawie Mazowieckiej to nie tylko walka o krążki, ale także o powołanie do kadry i wyjazd na mistrzostwa Europy.

Powołanie do kadry otrzymają nie tylko najlepsi zawodnicy elity i juniorzy, ale także AG. Mistrzostwa Europy planowane są w Estonii. Gospodarzem imprezy będzie Tartu wraz z miastem Otepää. Podczas weekendu 28-30 sierpnia 2020 odbędą się również inne wydarzenia, takie jak bieg w centrum miasta, wyścig otwarty i wyścigi dla dzieci. Wszystkie zawody pływackie będą w jeziorze Pühajärve, jednym z największych w Estonii. Trasy rowerowe i biegowe poprowadzą sportowców ulicami i drogami Otepää i jego okolic. Centrum wyścigów jest idealnie położone nad jeziorem Pühajärve.

oliwa

Wielu zawodników, którzy wystartują w sobotę i niedzielę w Rawie Mazowieckiej w trakcie rozmów z TriathlonLife.pl podkreśla, że oprócz rywalizacji o medale mistrzostw Polski będą chcieli powalczyć o powołanie do kadry i wyjazd do Estonii. Kto zdobędzie slota? Przekonamy się o tym już w najbliższą sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia rywalizować będzie elita oraz juniorzy, młodzicy, a w niedzielę AG.

Obstawiamy TOP 3

Wspólnie z kilkom polskimi trenerami postanowiliśmy pobawić się w typowanie TOP 3 kobiet i mężczyzn wyścigu głównego. Jako pierwszego do tablicy wywołaliśmy Jakub Rucińskiego (na zdjęciu poniżej), który poprawnie wskazał zwycięzców Garmin Iron Triathlon w Gołdapi oraz Lotto Triathlon Energy w Bełchatowie.

– Mistrzostwa Polski Elity/U23 na dystansie sprinterskim zapowiadają się niezwykle ciekawie – powiedział TriathlonLife.pl Jakub Ruciński, popularny trener i jeden z najlepszych polskich AG. – Na pewno zeszłoroczna pierwsza trójka: Michał Oliwa, Tomasz Brembor i Maciej Bruździak ponownie będzie się liczyć w walce o podium, ale moim faworytem jest Kacper Stępniak, którego stać na spektakularną wygraną. Maciej wygra U23. Wśród kobiet wytypowanie wygranej jest bardzo trudne, ale trzymam kciuki za Martę Łagownik, choć będzie miała niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ aktualna mistrzyni Alicja Ulatowska, oraz mistrzynie Agnieszka Jerzyki i Marta Cześnik na pewno przyjadą z wielką wolą zwycięstwa. Mnie bardzo interesuje również wyścig juniorów, w którym się zmierzą, moi znajomi z treningów kolarskich: Marcin Stanglewicz i Dorian Horsten. Obaj są w świetnej formie i powalczą o mistrzostwo.

Według naszych informacji do Rawy Mazowieckiej niestety, z powodu kontuzji nie przyjedzie Maria Cześnik. Pozostałe zawodniczki i zawodnicy zameldują się na mistrzostwach.

A jak wyglądają typy innych trenerów?

Tomasz Spaleniak

1.Oliwa Michał  
2. Stępniak Kacper
3. Marcinek Tomasz

1. Jerzyk Agnieszka
2. Łagownik Marta
3. Sudak Magdalena

Marcin Waniewski

1.Oliwa Michał
2.Stępniak Kacper
3.Brembor Tomasz

1.Ulatowska Alicja
2.Słupek Roksana
3.Łagownik Marta

Paweł Janiak

1.Oliwa Michał
2.Stępniak Kacper
3.Juszkowiec Daniel

1.Słupek Roksana
2.Ulatowska Alicja
3.Sudak Magdalena

Paweł Janiak wskazał także czarne konie wyścigu. I tak u mężczyzn to Maciej Falbogowski i Mateusz Głuszkowski, a u kobieta Magdalena Sudak i Maja Rucińska.

Zbigniew Gucwa

1.Brembor Tomasz
2.Oliwa Michał
3.Stępniak Kacper

1.Jerzyk Agnieszka
2.Łagownik Marta
3.Jędrzejewska Aleksandra

Rafał Medak

1.Stępniak Kacper
2.Oliwa Michał
3. Marcinek Tomasz

1.Komander Ewa
2.Łagownik Marta
3.Jerzyk Agnieszka

Także my jako redakcja TriathlonLife.pl postanowiliśmy obstawić naszych faworytów. I tak:

1.Oliwa Michał
2.Stępniak Kacper
3. Marcinek Tomasz

1.Łagownik Marta
2.Ulatowska Alicja
3.Jerzyk Agnieszka

A jak będzie? Rywalizacja elity już w sobotę. W sporcie nie brakuje niespodzianek. Czy takie będą w Rawie Mazowieckiej? Przekonamy się. A póki co życzymy wszystkim startującym zarówno w pierwszym, jak i drugim dniu zawodów powodzenia.

Poniżej lista startowa MP sprint elity/U23:

Adam Kacper
Bohater Paulina
Brembor Tomasz
Bruździak Maciej
Cieślik Matuesz
Cześnik Maria
Czysz Robert
Dańkowski Dominik
Eliasz Wiktor
Falbogowski Maciej
Głuszkowski Mateusz
Goryński Dawid
Jarliński Michał
Jasiulewicz Bartosz
Jerzyk Agnieszka
Jędrzejewska Aleksandra
Juszkowiec Daniel
Klimas Paulina
Kokot Krzysztof
Komander Ewa
Kowalski Kuba
Kucharski Łukasz
Kwaśniewicz Oliwia
Łagownik Marta
Marcinek Tomasz
Najmowicz Paweł
Olejniczak Urszula
Oliwa Michał
Paliński Maciej
Petters Klaudia
Pytel Maria
Rucińska Maja
Rypel Natalia
Słomiński  Sebastian
Słupek Roksana
Smęda Bartosz
Stępniak Kacper
Sudak Magdalena
Szymanowski Przemysław
Śliwka Jakub
Ulatowska Alicja
Wilk Adrian
Wilkowiecki Robert

Marcin Dybuk
foto materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X