Wiadomości

MP Poznań i Ironman Frankfurt. To będą mega gorące zawody

To będzie emocjonujący weekend dla miłośników triathlonu. Szczególnie taka będzie niedziela. W Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Polski na dystansie średnim. Na liście startowej wielu utytułowanych zawodników. Do grona faworytów należy zaliczyć Łukasza Kalaszczyńskiego, który w kilku ostatnich imprezach cyklu Garmin Iron Triathlon pokazał, że jest w świetnej formie.

Każdy celuje w złoto

– Każdy kto stanie do walki w Mistrzostwach Polski celuje w złoto – powiedział TriathlonLife.pl Kalaszczyński. – Ja również jadę do Poznania, żeby wygrać. Nie myślę o tym jednak, kto będzie moim największym rywalem. Mam zrobić swoje w wodzie, na rowerze i bieganiu. Jeżeli dam z siebie 101%, to bez względu na miejsce będę zadowolony.

Obok Łukasza w bardzo dobrej formie, co potwierdził ostatnimi startami jest Tomasz Szala. W dobrze obsadzonych imprezach stawał na podium. Na kogo warto zwrócić jeszcze uwagę? Robert Wilkowiecki, Robert Czysz, Krzysztof Augustyniak, Bartosz Banach, Sebastian Najmowicz czy Tomasz Spaleniak. Ten ostatni pytany o faworytów Mistrzostw Polski nie odpowiada wprost na pytanie .

Faworytami medaliści

– Z pewnością faworytami są dotychczasowi medaliści Mistrzostw Polski z ostatnich dwóch lat – mówi TriathlonLife.pl – Ja znam swoje miejsce w szeregu. Nie chce oceniać, kto ma większe czy mniejsze szanse. Z pewnością każdy ma szanse, kto stanie na starcie. Jednak nie przejmuje się tym. Chce zrobić sam wszystko co będzie możliwe, niezależnie czy moje szanse są małe czy trochę większe. Nauczyłem się już, aby walczyć do końca bez względu na okoliczności.

Na listach startowych kobiet też zapowiada się ciekawie, choć skromniej pod względem ilościowym. Jest Ewa Bugdoł, Ewa Kotfica, Joanna Sołtysiak czy Paulina Kotfica.  
 

Będzie bardzo gorąco

Nie wątpliwie jednym z czynników, który w niedzielę w Poznaniu będzie odgrywał ważną rolę będzie pogoda. Prognozy są nieubłagalne. Termometry mogą wskazywać nawet 36 stopni Celsjusz w cieniu. Start zaplanowano na godzinę 8. Oby na trasie nie zabrakło wody i lodu, bo tego dnia dobre nawodnienie i chłodzenie będzie ogrywało bardzo ważną rolę.
 

Lange, Frodeno i Kienle

Jeszcze cieplej, o jeden stopień ma być we Frankfurcie. Tam odbywać się będą Mainova IRONMAN European Championship. A na liście startowej wielcy mistrzowie. Z numerem jeden wystartuje Patric Lange, numer dwa to Jan Frodeno, a numer trzy Sebastian Kienle. Aż żal, że człowiek nie może być u naszych zachodnich sąsiadów. Szykuje się prawdziwa uczta dla miłośników triathlonu.

180 slotów do wygrania

We Frankfurcie nie zabraknie także Polaków. Tym razem jednak tylko wśród amatorów. Warto podkreślić, że do wywalczenia jest 80 slotów na Hawaje oraz 100 na Mistrzostwa Świata na dystansie średnim w Nicei.

Dawid Majakowski
foto Szymon Gruchalski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X