Wiadomości

Morawiecki: Odmrażanie sportu od 4 maja

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk poinformowali o stopniowym „odmrażaniu” sportu. Co to oznacza?

– Wraz z matrycą powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej chcemy dzisiaj razem z panią minister sportu zaprezentować system powrotu do nowej rzeczywistości sportowej. Po powstrzymaniu przeciwnika chcemy przejść do działań, które będą pokazywały powrót do normalności w sporcie w kilku najbliższych tygodniach oraz miesiącach – rozpoczął konferencję prasową premier Mateusz Morawiecki.

Co będzie dozwolone w drugim etapie?

– W drugim etapie szykujemy się  do udostępnienia boisk i różnych miejsc do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni. Będzie wprowadzany od 4 maja – poinformował Morawiecki. – W tych miejscach mamy pewność utrzymania dystansu społecznego. To jest ważne, żeby zmniejszać ryzyko zachorowań na koronawirusa – dodał premier.

sport
– Myślę, że drugi etap, który umożliwi otwarcie obiektów sportowych na przestrzeni otwartej m.in.: boisk szkolnych i sportowych, strzelnic, torów gokartowych, czy stadniny koni dla ogółu społeczeństwa, spowoduje stopniowy powrót do normalności – mówiła podczas konferencji prasowej minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

sport

Co potem?

– W trzecim etapie będziemy otwierać sale szkolne, hale sportowe, czyli obiekty zamknięte z maksymalnie sześcioosobowym składem grającym w daną dyscyplinę. To będzie możliwe przy stosowaniu rygorów sanitarnych. To jest bardzo ważne – tłumaczył premier. – Czwarty etap obejmie te obiekty, które kojarzą się z większą bliskością osób rywalizujących lub współpracujących ze sobą w sporcie np. baseny, siłownie, sale fitness. Te decyzje o przechodzeniu do kolejnych etapów będą uzależnione od tych samych zasad, przy których odmrażamy gospodarkę, czyli liczba zachorowań, liczba łóżek w szpitalach. Po czwartym etapie na razie postawiłem kropkę. Jednak mam nadzieję, że powrócą rozgrywki, które będą mogły odbywać się z udziałem publiczności – mówi Mateusz Morawiecki.  

etapy     

Kiedy możemy pływać?

– Jeśli chodzi o umożliwianie pływania, to jest przewidywane w czwartym etapie – mówi krótko Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Przemysław Schenk
foto: Twitter, YouTube

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X