Wiadomości

Mocne biegi norweskich triathlonistów. W Bergen i Jessheim 5 km poniżej 14 minut

Kristian Blummenfelt w ciągu kilku dni dwa razy pobiegł 5 kilometrów poniżej 14 minut. Jego koledzy z reprezentacji Norwegi w triathlonie także są mocni.

Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawiła się filmik, w którym Kristian Blummenfelt, najszybszy zawodnik na dystansie Ironman 70.3 pochwalił się rewelacyjnym biegiem w Bergen, na 5 kilometrów. Jego czas to 13:51. Tym samym pokonał lekkoatletę Mariusa Vedvika o trzy sekundy. Podium uzupełnił inny znany triathlonista, Gustav Iden. Zameldował się na mecie 15 sekund po zwycięzcy. W top 10 zmieścił się jeszcze jeden norweski triathlonista, Casper Stornes, który z rezultatem 14:13 zajął piąte miejsce.

O skomentowanie bardzo dobrego biegu norweskich triathlonistów poprosiliśmy Jakub Czaja, specjalistę od biegów w Polsce i trenera triathlonu.

Wysoki poziom

– Poziom „nietypowych” biegów ulicznych w Norwegii ostatnimi czasy jest bardzo wysoki. Podobnie było tym razem – mówi Czaja. – Trasa była dokładnie wymierzona. Do tego mocni rywale spowodowali, że zawodnicy naprawdę szybko pobiegli. Widać, że spora część treningu została ukierunkowana na bieganie, w zastępstwie pływania, które nadal w Norwegii jest mocno ograniczone. Wyniki osiągnięte przez zawodników tylko potwierdzają trend w triathlonie, w którym bardzo mocno stawia się obecnie na szybkie bieganie. Teraz trzeba szybko biegać, by się liczyć w stawce najlepszych.

Sam wyścig uliczny cieszył się dużą popularnością wśród miejscowych, którzy z uwagą śledzili start. Jednym z nich był mieszkający w Bergen, początkujący triathlonista Michał Walczak.

– Śledziłem to co się działo. Żałowałem, że mój synek się rozchorował i sam nie mogłem wystartować – powiedział.

Michał zdradza TriathlonLife.pl, że kibiców triathlonu czekają w Bergen jeszcze w tym roku spore emocje.

– W tym roku mistrzostwa Norwegii na dystansie długim odbywają się w właśnie w Bergen 30.08. Organizator COASTMAN NORWAY twierdzi, że zawody się odbędą! Co prawda chyba w ograniczonej liczbie, do 200 uczestników, ale jednak mają dojść do skutku – dodaje Walczak.

Brummenfelt wygrywa też w Jessheim

Jeszcze nie opadły emocje po mocnym bieganiu w Bergen, a dzisiaj, 30 maja zawodnicy ponownie ścigali się na dystansie 5 kilometrów. Rywalizacja przeniosła się do Jessheim. I tym razem Kristian Brummenfelt okazał się najlepszy. Złamał 14 minut o sekundę. Oprócz niego na starcie stanęli Casper Stornes, Gustav Iden i lekkoatleci Marius Vedvik i Eivin Øygard.

Wyniki TOP10 biegu ulicznego w Bergen

  1. Kristian Blummenfelt 13:51
  2. Marius Vedvik 13:54
  3. Gustav Iden 14:07
  4. Elvind Øygard 14:08
  5. Casper Stornes 14:13
  6. Madnus Gjerstad 14:25
  7. Andreas Iden 14:26
  8. Philip Massacand 14:32
  9. Anders Bjørndal 14:43
  10. Sandre Hoff 14:48

Przemek Schenk
foto: Kristian Blummenfelt FB

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close