Mocna walka w Brodnicy

Przed ostatnim przystankiem jubileuszowej odsłony cyklu Garmin Iron Triathlon była Brodnica. Nie zabrakło mocnych nazwisk i emocji na trasie.

Zawodnicy przystąpili do rywalizacji na trzech dystansach: 1/2IM, 1/4IM oraz 1/8IM. Tym samym zawody pod szyldem GIT wróciły po prawie miesięcznej przerwie, bo poprzednio triathloniści walczyli w Gołdapi.

Zwycięski Łazaronek na 1/8IM

Ciekawie wyglądała rywalizacja na najkrótszym dystansie zawodów. Od samego początku prowadził Piotr Łazaronek po części pływackiej z czasem 5:46. Do takiego scenariusza wyścigu, gdzie startuje ten zawodnik, można powoli się przyzwyczajać, bo za każdym razem potwierdza bogatą przeszłość pływacką.

Na rowerze Łazaronek zbudował dwuminutową przewagę nad Janem Wiklakiem. Trzeci był Mikołaj Luft, dla którego najważniejszym startem ma być 5150 Warszawa, gdzie pożegna się z rywalizacją PRO.

Udało się Piotrowi Łazaronkowi utrzymać prowadzenie na części biegowej. Ostatecznie zjawił się na mecie z czasem 1:02:33. Tym samym wyprzedził Kamila Duplickiego (1:03:04) oraz Mikołaja Lufta (1:03:20).

Wygrana Łagownik

W rywalizacji kobiet na tym samym dystansie nie brakowało mocnej rywalizacji. Zwycięsko wyszła z niej Marta Łagownik. Zawodniczka trenująca pod okiem Moniki Smaruj pokonała trasę w 1:05:02. Tym samym wyprzedziła Maję Bużycką o 4:16. Podium uzupełniła Martyna Waśniewska (1:11:00).

Kolejna wygrana Brembora

Bez wątpienia jednym z głównych faworytów w rywalizacji na ćwiartce był Tomasz Brembor mimo dłuższej przerwy od wyścigów. Ostatnio zwyciężył w Gołdapi blisko miesiąc temu. Tym razem pokonał trasę w 1:55:42. W ten sposób wyprzedził Sebastiana Karasia o 3:08. Na trzecim miejscu znalazł się Filip Mowiński (2:03:51).

Pyszka-Bazan potwierdza formę

W Gdyni zajęła drugie miejsce na Ironman 70.3. Razem z Marcinem Florkiem szykuje formę na Samorin. Tym samym start w Brodnicy był ostatnim sprawdzianem. Alicja Pyszka-Bazan mogła cieszyć się ze zwycięstwa, pokonując trasę w czasie 2:12:03.

Ostatecznie podium uzupełniły Anna Peterek (2:18:02) oraz Katarzyna Jonio (2:24:03).