Wiadomości

Mocna walka na ćwiartce w Żyrardowie

Niezwykle interesująco zapowiadała się rywalizacja na 1/4IM podczas Garmin Iron Triathlon Żyrardów. Tak też było na trasie.

Do rywalizacji przystępowali m.in.: Sebastian Najmowicz, Marcin Ławicki, Sergiusz Sobczyk, a wśród Pań Alicja Pyszka-Bazan, czy Olga Kowalska.

Przebieg trasy

Etap pływacki odbył się w Zalewie Żyrardowskim, który jest jednym z największych zbiorników wodnych w regionie. Startowano w formule rolling start.

Trasa kolarska została poprowadzona w całości po terenach powiatu żyrardowskiego. Charakteryzuje się doskonałej jakości asfaltem, niewielkimi wzniesieniami i małą ilością zakrętów. Na zakończenie zawodnicy mieli do pokonania pętlę biegową w okolicach Zalewu.

Wygrany Sobczyk

Początek wyścigu należał do Sebastiana Najmowicza, który wyszedł z wody, w czasie 12:08. Wyprzedzał Patryka Gąsiora (12:13) oraz Filipa Kołodziejczaka (12:42).

Natomiast pierwsze roszady nastąpiły na rowerze, gdzie na czoło stawki wysunęli się Marcin Ławicki oraz Sergiusz Sobczyk, którzy nad Najmowiczem mieli 2:31 przewagi. To najprawdopodobniej oznaczało, że kwestia wygranej rozegra się między tą dwójką zawodników.

Na biegu szybszy okazał się Sobczyk, który zameldował się na mecie, z wynikiem 1:50:50. Wyprzedził Marcina Ławickiego o 2:35. Trzeci był Sebastian Najmowicz (1:54:13).

TOP5 mężczyzn

  1. Sergiusz Sobczyk – 1:50:50
  2. Marcin Ławicki – 1:52:45
  3. Sebastian Najmowicz – 1:54:13
  4. Marek Janisz – 1:56:48
  5. Patryk Gąsior – 1:57:45

Mocna Pyszka-Bazan

Alicja Pyszka-Bazan przystępowała do wyścigu w Żyrardowie po wygranej OPEN w zeszłym tygodniu w Ironman 70.3 Venice-Jesolo. Choć zawodniczka nie ukrywała, że w tym sezonie najważniejszy będzie dla niej wyścig ULTRA.

Przez najbliższe tygodnie trening będzie skupiony raczej na przygotowaniach do ULTRA które będzie moim głównym startem w tym roku. Ale… wiecie, że uwielbiam startowe emocje tak samo jak i Wy – więc w najbliższych dwóch / trzech tygodniach wpadną jakieś polskie starty z pełnego treningu tak, aby nie zepsuć przygotowań długaski, ale jednak móc cieszyć się rywalizacją … może się uda – pisała Alicja Pyszka-Bazan kilka dni przed startem w Żyrardowie, w mediach społecznościowych.

Natomiast w Żyrardowie prowadzenie objęła już po pływaniu, które pokonała w 14:12. Na tym etapie rywalizacji miała 47 sekund nad Olgą Kowalską. Na kolejnych częściach trasy sukcesywnie powiększała przewagę nad rywalkami i kontrolowała sytuację, aby ostatecznie wbiec na metę w 2:05:34. Na drugim miejscu znalazła się Olga Kowalska (2:09:04). Natomiast trzecią pozycję wywalczyła Magdalena Mickiewicz (2:14:25).

TOP5 kobiet

  1. Alicja Pyszka-Bazan – 2:05:34
  2. Olga Kowalska – 2:09:04
  3. Magdalena Mickiewicz – 2:14:25
  4. Paulina Prugar Fukowska – 2:17:13
  5. Karolina Jędrocha – 2:21:26

Przemek Schenk
foto. materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X