Rozmowa

Młynarska: Koncentruję się na Belgradzie

W Olsztynie w ramach PE zajęła 20 miejsce. Od kilku dni trenuje z innymi zawodnikami na zgrupowaniu w Rijece. Obecnie Józefina Młynarska skupia się na starcie w Belgradzie.

Twoim ostatnim startem był Puchar Europy Juniorów w Olsztynie, gdzie zajęłaś 20 miejsce. Czy wracasz jeszcze pamięcią do tamtych zawodów?
Olsztyn był dla mnie bardzo udanym startem, ale koncentruję się już na następnym wyścigu.

Jakie wnioski wyciągnęłaś po tamtym starcie?
Bardzo udane pływanie w moim wykonaniu utwierdziło mnie o słuszności obranego kierunku. Do tego pokazało, nad czym muszę pracować.

Jak zmieniły się Twoje treningi od tamtego czasu?
Moje treningi nie zależą od pojedynczych startów. Dlatego raczej niewiele się w nich zmieniło od Olsztyna. Kontynuuję zaplanowaną pracę z trenerem.

Od kilku dni przebywasz na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed najbliższym startem w Pucharze Europy Juniorów w Belgradzie. Jak przebiega obóz?
Pierwszy tydzień skupialiśmy się na szybkości, która będzie potrzebna na najbliższym wyścigu ze względu na jego krótki dystans. Teraz czeka nas trochę więcej luzu i ostatnie akcenty.

Jakie wrażenie zrobiła na Tobie baza treningowa?
Mamy tutaj do dyspozycji świetne obiekty treningowe. Wszystkie są niedaleko od naszego zakwaterowania. Jestem zachwycona możliwością trenowania na tak rozbudowanych i rozwiniętych obiektach.

Co macie do swojej dyspozycji podczas treningów?
Pływamy na odkrytym basenie 50-metrowym i w morzu. Na rowerach jeździmy po okolicznych drogach. Biegamy na stadionie i leśnych ścieżkach.

Zobacz też:

Witold Dzitkowski: Chcę być w TOP10 Patagonmana

Jak wyglądała cała procedura logistyczna związana z przyjazdem całej reprezentacji i zakwaterowaniem na miejscu w dobie obecnej sytuacji pandemicznej?
Na obóz pojechaliśmy busem. Jesteśmy zakwaterowani w apartamentach, gdzie nie mamy kontaktu z nikim spoza grupy. Korzystamy z obiektów na świeżym powietrzu i unikamy kontaktu z osobami, które nie należą do naszego grona. Przed wyjazdem do Belgradu zaplanowany mamy test na COVID-19.

Z jaką intensywnością treningową pracujecie na obozie?
W pierwszym tygodniu realizowaliśmy dwie, trzy jednostki dziennie, w tym tygodniu intensywność będzie niższa.

Czy pojawiają się już myśli o zbliżającym się starcie w Belgradzie?
Jestem świadoma, że ten start się zbliża, ale staram się nie analizować za dużo przed zawodami. Jestem gotowa na mocne ściganie w niedzielę.

Jaki masz plan na te zawody?
Chcę dać z siebie wszystko na tym starcie i zaprezentować wypracowaną formę.

Wybiegasz myślami już do późniejszych planów, czy skupiasz się na Belgradzie?
Skupiam się na Belgradzie. To są dla mnie ważne zawody. Chcę wyciągnąć z nich jak najwięcej doświadczenia i dobrze wystartować.

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X