Puchar Polski. Mocna rywalizacja młodzieży

W Olsztynie do walki stanęli też zawodnicy i zawodniczki, którzy startowali w ramach Pucharu Polski.

Rywalizacja odbywała się w kategoriach: młodziczek, młodzików, juniorów i juniorek młodszych. Zawodnicy w każdej kategorii mieli do pokonania 0,4 km pływania – 10 km jazdy na rowerze – 2,5 km biegu.

Wygrana Gajdy w młodziczkach

Najszybszą zawodniczką w kategorii młodziczek była Martyna Gajda. Pokonała trasę z wynikiem 36:44. Wyprzedziła Beatę Woźniak o 16 sekund. Podium uzupełniła Ukrainka, Dana Soroka. Zjawiła się na mecie z czasem 37:38.

Prowadzenie Janczaka od początku w młodzikach

Z dobrej strony w rywalizacji młodzików pokazał się Michał Janczak, który już po pływaniu objął prowadzenie w stawce. Nie oddał pierwszego miejsca aż do mety. Ukończył zawody z wynikiem 35:46. Na drugim miejscu zameldował się Wojciech Jaskólski, który do zwycięzcy stracił 49 sekund. Podium uzupełnił Adam Dąbrowski, który wbiegł na metę, z czasem 36:46.

Szalast najszybszą juniorką młodszą

W kategorii juniorka młodsza od początku rywalizacji moc pokazała Karolina Szalast. Już na pływaniu objęła prowadzenie. Na rowerze udało się jej zbudować prawie dwuminutową przewagę nad kolejnymi rywalkami. Podczas ostatniej części wyścigu mimo zmniejszenia straty do niej przez inne zawodniczki, to Karolina Szalast pierwsza wbiegła na metę. Tym samym pokonanie trasy zajęło jej 36:19. Podium uzupełniły Zofia Rosin (37:24) oraz Hanna Foltyniewicz (37:25).

Wygrana Gajdy po zaciętej walce

Po trudnej rywalizacji pierwszy na mecie zameldował się Kuba Gajda. Ukończył zawody z czasem 30:34. Tym samym wyprzedził Stanisława Ptaszyńskiego o 12 sekund. Podium uzupełnił Karol Armuła (30:50).