Młodzież rywalizowała w Rumi o medale MP

W ramach Lotto Duathlon Energy Rumia zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach o medale mistrzostw Polski. Do walki stanęły też dzieci oraz młodzież.

Słoneczna aura towarzyszyła zawodnikom podczas zmagań na trasie. Młodzicy oraz młodziczki (13-14 lat) mieli do pokonania 1,25 km biegu, 5,6 km jazdy na rowerze, 0,5 km biegu.

Artwik-Sieroń Mistrzem Polski

Najszybszym zawodnikiem w młodzikach był Allan Artwik-Sieroń. Reprezentant TS Akwedukt Kielce wbiegł na metę, z wynikiem 17:06.

Chciałem dziś wygrać. Trochę utrudniła mi tę walkę moja pomyłka w strefie zmian, gdzie pobiegłem z rowerem w przeciwną stronę. Mimo tego dałem z siebie maksa w biegu i mogę teraz cieszyć się ze złotego medalu – mówił na mecie Allan Artwik Sieroń.

Wyprzedził Igora Wereszczyńskiego o 19 sekund. Na trzecim miejscu skończył Dawid Janus (17:28).

Pojedynek klubowych koleżanek

U młodziczek do ciekawego ścigania doszło między dwiema zawodniczkami UKS Lusowo. Alicja Gurdziołek wyprzedziła na mecie Matyldę Jóźwiak o dwie sekundy. Nie kryła radości po przekroczeniu mety.

W ostatnim czasie często ścigałam się z Matyldą na finiszu i przegrywałam. Tym razem to ja mogę cieszyć się ze złota. Trener powiedział nam na mecie, że któraś z nas musiała wygrać. Ważne, że dwa medale zostają w naszym klubie – mówiła Alicja Gurdziołek po zawodach.

Brązowy medal mistrzostw Polski w duathlonie zdobyła Natalia Salińska (19:36) z KTS Ironman.

Udana gonitwa po złoto

W rywalizacji juniorów młodszych z dobrej strony pokazał się Jakub Suchan, który po rowerze był w trzyosobowej grupie pościgowej za Kubą Maliszewskim, którego udało mu się go dogonić. Tym sposobem wbiegł na metę, z czasem 30:14

Start przebiegał dobrze. Od początku kontrolowałem wyścig. Na rowerze Kuba Maliszewski trochę odjechał, a ja zostałem w grupie i pracowaliśmy. Byłem pewny, widząc jaką mam stratę przed drugim biegiem, że dogonię go na rundzie biegowej i tak się stało. Przyjechałem tu po złoto i z nim wyjeżdżam. Teraz czas na kolejne starty, m.in. w eliminacjach do Mistrzostw Europy – opowiadał Jakub Suchan na mecie dla TriathlonLife.pl.

Drugie miejsce wywalczył Kacper Serwiński (30:21). Podium uzupełnił Jakub Maliszewski, pokonując trasę, z wynikiem 30:26.

Zwycięska Soroka

Mistrzostwo Polski w duathlonie w juniorkach młodszych zdobyła Yeva Soroka. Reprezentantka SportWise pokonała trasę, z czasem 34:11, będą szybszą o 39 sekund od Martyny Gajdy.