Miziarski i Łagownik wygrani w Nieporęcie na 1/8IM

Nieporęt był ostatnim przystankiem tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Nie zabrakło emocji.

Na najkrótszym z dystansów – 1/8IM wystartowało kilkoro mocnych zawodników. Wystarczy wymienić np. Martę Łagownik, Pawła Miziarskiego, Olgę Kowalską, czy Monikę Jadczak.

Dobre pływanie Ziółko

Najszybszy w wodzie okazał się Wiktor Ziółko. Pokonał trasę pływacka w 6:40. Tym samym miał sześć sekund przewagi nad Jakubem Maliszewskim. Na trzecim miejscu znajdował się Igor Zalewski, który tracił do prowadzącego 20 sekund.

Na rowerze zaatakował Maszewski, który objął prowadzenie na tej części trasy. Wówczas miał cztery sekundy przewagi nad Pawłem Miziarskim. Na trzecie miejsce awansował Maciej Ceberak z wynikiem 45:27.

Atak na biegu

Paweł Miziarski postanowił przyśpieszyć na ostatnim etapie rywalizacji. Ostatecznie to mu zapewniło zwycięstwo. Wbiegł na metę z wynikiem 1:05:13. Wyprzedził Jakuba Maliszewskiego (1:06:20) oraz Macieja Ceberaka (1:07:11).

Walka kobiet

Od początku rywalizacji na prowadzenie wysunęła się Marta Łagownik, która przepłynęła pierwszy etap wyścigu w 7:08. Na drugim miejscu była Klaudia Kąkolecka ze stratą 28 sekund do prowadzącej zawodniczki. Monika Jadczak ukończyła pływanie (7:44) na trzeciej pozycji.

Łagownik na kolejnych etapach wyścigu powiększała jedynie przewagę nad resztą stawki. W ten sposób jako pierwsza wbiegła na metę. Pokonała trasę w czasie 1:10:25. Tym samym wyprzedziła Olgę Kowalską (1:14:54) oraz Monikę Jadczak (1:18:37).