Wiadomości

Mistrzowska obsada w Roth. Padnie rekord świata?

Zawody DATEV Challenge Roth odbędą się w tym roku 5 lipca. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, zapewniając niezwykle mocną obsadę wśród PRO mężczyzn oraz kobiet. Kogo zobaczymy na tej imprezie?

Na pewno na starcie staną obecni mistrzowie z Hawajów, czyli Anne Haug oraz Jan Frodeno. Jednak to nie koniec wielkich nazwisk na liście startowej zawodów w Roth.

Mocna konkurencja Frodeno

Utytułowanemu Niemcowi spróbują zagrozić m.in.: Tymothy O’Donnell (USA) oraz rodak Jana Frodeno, Sebastian Kienle. Obaj stanęli na podium podczas mistrzostw świata na Hawajach w zeszłym sezonie. W przypadku 36-letniego Niemca do końca nie było wiadomo, czy wystartuje w Roth. Warto zaznaczyć, że to miejsce wiele znaczy dla Sebastiana Kienle. To tam 10 lat temu rozpoczął karierę długodystansową. Dlatego nie mogło zabraknąć utytułowanego Niemca. Do jego największych sukcesów należy m.in.: pierwsze miejsce na Hawajach w 2014 roku, czy drugie miejsce na zeszłorocznych mistrzostwach Europy we Frankfurcie.

#TRIStars: Sebastian Kinle i jego mega mocny rower

Sebastian Kienle jest typowany, jako jeden z zawodników, którzy mogą powalczyć z Frodeno o zwycięstwo. Do tego należy dodać zwycięstwo Kienle podczas DATEV Challenge Roth dwa lata temu. Jednak to nie jest koniec mocnych nazwisk…
W Roth wystartują także m.in.: Szwed Jesper Svensson oraz Australijczycy: Matt Burton, Josh Amberger, Luke McKenzie oraz Cameron Wurf.

#TRIStars: Cameron Wurf rekordzista trasy rowerowej na Hawajach

Zapowiada się niezwykle mocny wyścig.

roth

Mistrzowska obsada w kobiecym wydaniu

Jednak nie tylko wśród mężczyzn zapowiadają się niezwykłe emocje. Równie ekscytująco rysuje się rywalizacja pań. Oprócz obecnej mistrzyni świata z Hawajów Anne Haug z Niemiec, do walki staną m.in.: Sarah Crowley (AUS) oraz Lucy Charles-Barclay (GBR).

Czy Lucy Charles-Barclay tym razem będzie w stanie zagrozić Niemce? Podczas MŚ na Hawajach 2019 straciła do niej 6:34. Do tego trzeba dodać, że wówczas do samego końca walczyła z Australijką Sarah Crowley o drugie miejsce. Na szczęście dla niej Brytyjka była w stanie obronić to miejsce. Tym samym wygrała w ramach zakładu jednego psa, którego nazwała Lola. Czy tym razem jakiś zakład też ją zmobilizuje w przypadku rywalizacji w Roth?

roth

Inne, ważniejsze pytanie, które sobie na pewno będą zadawać do 5 lipca 2020 roku kibice, to czy tak mocna obsada zarówno wśród panów jak i pań sprawi, że będziemy świadkami rekordu na dystansie długim. W końcu Roth słynie z tego, że to właśnie tutaj jest najszybsza trasa na świecie, a granica ośmiu godzin łamana była przez wielu znanych zawodników. Jak będzie teraz? Przekonamy się 5 lipca.

Przemysław Schenk
foto: Challenge Roth

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X