GIT Augustów. Łukasz Kalaszczyński ponownie wygrywa

Połówkę” najszybciej skończył Michał Olejnik w czasie 4:22:19. Na drugim miejscu zameldował się reprezentant Łotwy Artis Davidnieks (4:26:45). Na najniższym stopniu podium stanął Aleksander Kaczyński (4:27:19). W rywalizacji kobiet na tym dystansie najlepsza okazała się Karolina Tetla z czasem 5:17:35. Podium uzupełniły Aleksandra Granacka (5:50:38) oraz Charlotte Larsen-Konieczny (6:26:09).

Dajesz Kalach

Dystans 1/4IM najszybciej pokonał Łukasz Kalaszczyński. Zajęło mu to 1:53:48. Na drugim miejscu wyścig ukończył Tomasz Szala. Do zwycięzcy stracił 2 minuty i 1 sekundę. Podium uzupełnił Paweł Najmowicz z czasem 2:03:33. Najszybszą kobieta była Magda Ciołczyk. Skończyła zawody z rezultatem 2:28:10. Podium uzupełniły Iwona Rożniata (2:37:02) oraz Aneta Kirilenko (2:37:49).

#TRIpytania do Łukasza Kalaszczyńskiego

Słupik i Matusik

Czas 1:04:01 dał zwycięstwo Tomaszowi Słupikowi w zawodach na dystansie 1/8IM. Podium uzupełnili Piotr Witkowski (1:05:25) oraz Łukasz Wojtyna (1:06:20). Najszybszą kobietą okazała się Marysia Matusik. Przybiegła na metę z czasem 1:16:16. Tuż za nią Anna Giżyńska z 2 sekundami straty. Podium uzupełniła Agata Piekarska z rezultatem 1:21:28.

Kilka sztafet

Na dystansie 1/2IM wystartowała jedna sztafeta w składzie: Albert Kolęda, Zdzisław Stankiewicz oraz Tomasz Dragunajtys. Ich czas wyniósł 5:37:56. Na dystansie 1/4IM na starcie stanęły 4 drużyny. Zwycięstwo odniosła sztafeta w składzie Paweł Nowosielski, Marcin Kisielewski. Ukończyli zmagania z czasem 2:01:49. Jedyna sztafeta na starcie 1/8IM w składzie: Natalia Kopcińska, Jakub Kozbiał oraz Jakub Słowiński ukończyla zawody z czasem 1:25:03.

Rywalizacja dzieci

W dziecięcej rywalizacji biegowej na dystansie 200 m najszybszy był Oliwier Domaszewski z czasem 40 sekund. Wśród dziewczynek najlepsza okazała się Oliwia Drozdowska z czasem 42 sekund. Na dystansie 500 m czas 1:13 dał zwycięstwo Jankowi Nosalikowi. Najszybszą dziewczynką była Julia Wasilewska. Zameldowała się na mecie po 1 minucie i 42 sekundach.

Na dystansie 1000 m Najszybsza okazała się Dominika Koleda z czasem 3 minut. Wśród chłopców Wiktor Prawdzik dobiegł 9 sekund później.