Wiadomości

Mistrzostwa świata w triathlonie na długim dystansie i w aquathlonie 2022 w Samorin

World Triathlon ogłosiło, że Multisportowe Mistrzostwa Świata w Triathlonie 2022 na długim dystansie, aquathlon i aquabike odbędą się w kultowym kompleksie sportowym x-bionic® sphere.

Ten ośrodek znajduje się zaledwie 25 km od stolicy Słowacji. Impreza zostanie prowadzona przez Professional Triathletes Organization (PTO). Tym samym odbędzie się równolegle z wyścigami AG w Collins Cup w dniach 18-21 sierpnia 2022 roku.  

Terminy i dystanse imprez

Mistrzostwa Świata odbędą się na dystansie 100 km (2 km pływania, 80 km roweru i 18 km biegu) w niedzielę. O tytuły mistrzowskie powalczą zawodowcy oraz zawodnicy AG. W niedzielę odbędą się też wyścigi aquabike (2 km pływania i 80 km na rowerze). W nich będą uczestniczyć tylko zawodnicy AG. Trasy będą krótsze niż standardowe zawody mistrzostw świata w triathlonie na długich dystansach. Wszystko po to, aby dostosować się do planu Collins Cup. Mistrzostwa świata w aquathlonie odbędą się w czwartek, na dystansie 1 km pływania i 5 km biegu. Do zdobycia będą tytuły w kategoriach: Elite, U23, Junior i Age-Group.

Duże nagrody i dobra współpraca

Mistrzostwa Multisport oferują łączną pulę nagród dla elit w wysokości 100 000 USD. 90 000 USD za długi dystans i 10 000 USD za Aquathlon. Mężczyźni i kobiety mają takie same nagrody pieniężne, jak we wszystkich zawodach World Triathlon.

– Chcę podziękować wszystkim stronom zaangażowanym w to wydarzenie. Myślę, że współpraca z PTO, x-bionic®sphere i Challenge Family zaowocuje wydarzeniem, które będzie wspaniałym widowiskiem dla wszystkich sportowców i widzów, a także dla miasta i regionu. Sportowcy będą mogli oglądać w akcji wielu najlepszych na świecie długodystansowych triathlonistów. Jesteśmy gotowi zaoferować sportowcom jak najlepsze wrażenia i sprawić, by było to niezapomniane wydarzenie – Marisol Casado, prezes World Triathlon i członek MKOl.

– Cieszymy się, że możemy powitać World Triathlon i sportowców, którzy zakwalifikowali się do mistrzostw World Triathlon Multisport 2022, aby ścigać się w czasie flagowego wydarzenia PTO, jakim jest The Collins Cup. Wraz z włączeniem wyścigów grup wiekowych do Collins Cup po raz pierwszy daje amatorom możliwość spotkania się i ścigania u boku najlepszych na świecie profesjonalistów z Team Europe, Team US i Team International. Dodanie do  tego wydarzenia mistrzostw świata w Triathlonie Multisport 2022 pokazuje zaufanie do organizacji imprez PTO, a także wspaniałego miejsca, jakim jest x-bionic®sphere. Dodatkowo to wszystko zwiększa rangę imprez. To będzie obserwowane przez miliony fanów – nie krył zadowolenia Sam Renouf, dyrektor generalny PTO.

Przemek Schenk
źródło: triathlon.org
foto: triathlon.org

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X