Wiadomości

Mistrzostwa świata w paratriathlonie. Belczewska na piątkę. Dzieciątkowska z DSQ

Mistrzowska impreza w Abu Dhabi rozpoczęła się od m.in.: rywalizacji paratriathlonistów. W jednej z kategorii startowały dwie reprezentantki Polski.

W Abu Dhabi o dobre wyniki powalczyły Marta Dzieciątkowska i Monika Belczewska. Dla obu Pań to był ostatni start w tym sezonie. Startowały w kategorii PTS5.

Zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania 750 m pływania / 20 km jazdy na rowerze / 5 km biegu. Temperatura wody wynosiła 28.3 stopni, a odczuwalna 22.6 stopni.

Start Belczewskiej na piątkę

Monika Belczewska pokonała trasę, z czasem 1:16:09. Tym samym zajęła piątą pozycję, a do zwycięskiej Grace Norman straciła 10:10. Po zawodach zawodniczka podzieliła się spostrzeżeniami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Start w wyjątkowych warunkach, w żadnym innym miejscu słońce tak nie rozgrzewa do walki. Dałam z siebie wszystko i kończę start na piątkę – pisała Monika Belczewska w mediach społecznościowych.

Liczby Belczewskiej

Pływanie – 14:44

T1 – 1:17

Rower – 36:52

T2 – 00:45

Bieg – 22:32

Finisz – 1:16:09

Dyskwalifikacja Dzieciątkowskiej

O pechu może mówić za to Marta Dzieciątkowska, której w różnych okolicznościach nie udawało się dotrzeć do mety w tym sezonie. Tym razem ukończyła wyścig, ale przez błąd w strefie zmian dowiedziała się o dyskwalifikacji.

Niestety dzisiaj nic nie poszło po mojej myśli. Dostałam dyskwalifikacje. Już na rowerze mocno zaczął boleć mnie mięsień dwugłowy (kontuzja ciągnąca się od jakiegoś czasu). Biegłam, żeby po prostu skończyć i byłam na tym tak skupiona, że nie zauważyłam, że dostałam karę. Dobiegłam na metę, ale tam dowiedziałam się o DSQ. Przykro mi i jestem na siebie zła, ale uczę się błędach i idę do przodu. Uznaję ten sezon za zdecydowanie najtrudniejszy oraz najcięższy pod względem psychicznym i fizycznym. Wierzę, że kolejne będą tylko lepsze. Dziękuję za trzymanie kciuków, dzięki temu przynajmniej żadnego wypadku tym razem nie było – opisywała całą sytuację Marta Dzieciątkowska w mediach społecznościowych.

PTS5 – Łagodne upośledzenia. Zarówno w segmencie rowerowym, jak i biegowym. Sportowcy po amputacji mogą używać zatwierdzonych protez lub innych urządzeń wspomagających. Obejmuje sportowców z porównywalnym ograniczeniem aktywności i upośledzeniem, ale nie wyłącznie, niedoborem kończyn, wzmożonym napięciem mięśniowym, ataksją i/lub atetozą, upośledzoną siłą mięśni lub zakresem ruchu.

Przemek Schenk
foto: Monika Belczewska FB, Marta Dzieciątkowska Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X