Wiadomości

Mistrzostwa świata w Nowej Zelandii dopiero w 2022?

Mistrzostwa świata Ironman 70.3 w Taupo nie odbędą się, ani w listopadzie 2020 roku, ani na początku przyszłego roku. Zostały odwołane, ale…

Organizatorzy rozesłali do zawodników, który wywalczyli slota na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3 2020, które pierwotnie miały się odbyć w Taupō w Nowej Zelandii w listopadzie 2020 roku, maila w którym poinformowali ich, że impreza została ostatecznie odwołana.

COVID 19 nie odpuszcza

– Nasz zespół współpracował ze wszystkimi interesariuszami, aby zapewnić nowy termin na początek 2021 roku – napisali organizatorzy. – Niestety, w związku ze stanem pandemii na świecie, ograniczeniami w podróżowaniu i w przekraczaniu granic, a także brakiem możliwości kwalifikacji sportowców, nasza misja, aby być gospodarzami mistrzostw w Nowej Zelandii zakończyła się niepowodzeniem. Doszliśmy do wniosku, że Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3 2020 po prostu nie mogą być zorganizowane. Nie była to łatwa decyzja.

Mistrzostwa świata na dystansie popularnej połówki spod znaku Ironman odbędą się dopiero w Stanach Zjednoczonych 17-18 września 2021, w St. George w stanie Utah. Natomiast organizatorzy pracują nad przeniesieniem wydarzenia do Taupō w Nowej Zelandii w 2022 roku.

Dwa wybory mistrzostw

– Wszyscy zarejestrowani zawodnicy Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3 2020 będą mogli odroczyć rejestrację do Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3 2021 w St. George, Utah, USA w dniach 17-18 września 2021 lub Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3 2022 w miejscu i terminie do potwierdzenia – napisali organizatorzy.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni triathloniści otrzymają kolejnego maila z informacjami, w których szczegółowo przedstawione zostaną możliwości dotyczące przepisania pakietu na inną imprezę.

Dawid Majakowski  

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X