Wiadomości

Mistrzostwa Świata Multisport odbędą się w Townsville w 2024 roku

Organizatorzy World Triathlon Multisport Championships ogłosili, że impreza odbędzie się w 2024 roku w Townsville w Australii.

Dziesięciodniowe wydarzenie odbędzie się w uroczym miasteczku w North Queensland w 2024 roku z udziałem tysięcy sportowców z całego świata. W ramach tej imprezy odbędą się wyścigi o mistrzostwo świata w wielu dyscyplinach. Zawodnicy powalczą o tytuły mistrzowskie w duathlonie, triathlonie długodystansowym, aquabike długodystansowym, aquathlonie, cross triathlonie oraz w cross duathlonie.

To przełomowe wydarzenie pozwala sportowcom rywalizować w różnych wyścigach multisportowych. Uczestnicy mogą walczyć o Multisport Legend. To jest tytuł zarezerwowany dla tych, którzy powalczą w czterech wydarzeniach podczas tej imprezy.

Powrót po latach

Prezydent World Triathlon i członek MKOl Marisol Casado przyznał, że cała organizacja nie może się doczekać wyjazdu do Townsville w 2024 roku.

– Jesteśmy absolutnie zachwyceni powrotem do Queensland po tak długim czasie bez wydarzeń w Australii. Tym razem na jedno z naszych flagowych wydarzeń: Multisport World Championships w Townsville” – przyznał Casado. – W ciągu ostatnich lat Australia stała się synonimem triathlonu w wielu jego odmianach. Okazała się wspaniałym gospodarzem dla rodziny triathlonistów, goszcząc kilka naprawdę pamiętnych wyścigów i wspaniałych mistrzów.

Wzmacnianie marki Townsville

Zadowolenia z organizacji tego wydarzenia nie kryją też władze miasta. Dla nich MŚ w 2024 roku będą dużą promocją dla całej lokalnej społeczności.

– Zorganizowanie tego wydarzenia to prawdziwe święto dla Townsville. Dodatkowo wzmacnia reputację naszego miasta jako stolicy wydarzeń północnej Australii. Dzięki naszemu pięknemu środowisku naturalnemu i idealnej pogodzie nie wyobrażam sobie lepszego miejsca, w którym najlepsi sportowcy na świecie mogliby sprawdzić umiejętności i wytrzymałość – przyznała Burmistrz Jenny Hill.

Oficjalne daty Mistrzostw Świata Townsville Multisport zostaną ogłoszone w najbliższej przyszłości.

Przemek Schenk
źródło: triathlon.org
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X